Piorunujący nokaut Marcina Tybury na UFC!

0
37
views

Marcin Tybura wygrał piątą walkę z rzędu w UFC. Polak przez techniczny nokaut pokonał w pierwszej rundzie Walta Harrisa na gali UFC Vegas 28.

– Harris wkłada wiele sił na początku walki, a potem jest zmęczony. Najniebezpieczniejszy jest w pierwszej rundzie. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby skończyć go w stójce – mówił przed walką z Waltem Harrisem Marcin Tybura w podcaście „Just Scrap Radio”. Jak się okazało, Polak bardzo dobrze przeczytał rywala, choć jego plan A na tę walkę nie do końca wypalił.

Mimo że pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie, to kibice obejrzeli niesamowity zwrot akcji. W pierwszej połowie walki to Harris był zdecydowanie lepszy. Amerykanin od razu ruszył na Polaka i w stójce zasypywał go ciosami. Tybura chwiał się na nogach i ratował się klinczem. Wydawało się, że kwestią czasu jest szybki i ciężki nokaut.

Marciny Tybura wygrał piątą walkę z rzędu. Walka o pas coraz bliżej

I tak też się stało, ale sensacyjnie to Tybura był jego autorem. W połowie rundy Tybura zdołał sprowadzić rywala do parteru i zajść za plecy Harrisa. Stamtąd Polak bezlitośnie go obijał, aż sędzia przerwał walkę. Ta trwała cztery minuty i sześć sekund. – Jestem zaskoczony, że mój przeciwnik nie nauczył się, że burza już na mnie nie działa – powiedział po walce Tybura, cytowany przez UFC.

Dzięki tej wygranej Tybura zanotował kolejny awans w rankingu wagi ciężkiej UFC. Jego rywal był wyżej notowany, zajmował 8. miejsce. Tybura znajdował się trzy pozycje niżej. Ponadto Tybura dostał bonus od federacji w wysokości 50 tysięcy dolarów za występ wieczoru. Jak pisze federacja na swojej stronie internetowej, dla Tybury to było piąte zwycięstwo z rzędu. Taką serią może pochwalić się jeszcze jedynie Francis Ngannou, czyli mistrz w tej kategorii. W wadze ciężkiej jedynie 7% zawodników zdołało kiedykolwiek wygrać pięć walk z rzędu.

To zwycięstwo przybliża Tyburę do walki o pas, choć będzie musiał na nią jeszcze zaczekać. Teraz Polak liczy na starcie z kimś z pierwszej piątki rankingu. Jego obecny bilans to 22 wygrane i sześć porażek. W UFC od 2016 roku stoczył 14 pojedynków i wygrał dziewięć z nich.

źrdło: sport.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ