IV liga łódzka zagra zgodnie z terminarzem

0
71
views

Mamy najświeższe, aczkolwiek jeszcze nieoficjalne informacje z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. III liga (grupa I) i IV liga (grupa łódzka) grać mają zgodnie z terminarzem. Seniorskie rozgrywki w województwie łódzkim we wszystkich grupach klasy okręgowej, klasy A i klasy B zostają zaś zawieszone na czas ogólnopolskiego lockdownu (20 marca-9 kwietnia).

Rozgrywki młodzieżowe, na chwilę obecną, odbywać się mają zgodnie z terminarzami. Może się to jednak zmienić w piątek po opublikowaniu rządowego rozporządzenia.

źródło: lodzkifutbol.pl

 

Nie wszyscy będą grali

Od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia 2021 w całym kraju będą obowiązywały zaostrzone zasady bezpieczeństwa związane z pandemią Covid-19. Obostrzenia wprowadzone przez władze państwowe zmusiły Łódzki Związek Piłki Nożnej do wstrzymania rywalizacji od Keeza Klasy Okręgowej w dół.


Głównym powodem podjęcia takiej decyzji był brak możliwości prowadzenia zajęć sportowych i rozgrywania spotkań przez wszystkie kluby biorące udział w rywalizacji ligowej. Zgodnie z zapowiedziami rządu przepisy obowiązujące od najbliższego weekendu będą podobne do tych, jakie wprowadzano już w trakcie pandemii. Oznacza to, że możliwość treningów oraz udziału w rozgrywkach będzie miała wąska grupa sportowców. W niższych klasach rozgrywkowych kilka klubów już w tej chwili ma problemy z dostępem do obiektów sportowych, zarządzanych przez lokalne samorządy. Dlatego też ŁZPN zawiesił rozgrywki od klasy okręgowej w dół.

Tak samo postąpiły wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Jednocześnie część z nich – w tym ŁZPN – zdecydowała się na kontynuację rozgrywek trzecio- i czwartoligowych. W tym przypadku również decydujące było stanowisko zainteresowanych klubów, które w komplecie zadeklarowały, że spełnią wszystkie wymagania dotyczące prowadzenia treningów i rozgrywania meczów w okresie zaostrzonych przepisów pandemicznych.

W związku z powyższym w klasach okręgowych oraz A i B odwołane zostają dwie nadchodzące kolejki, zaplanowane na 20-21 oraz 27-28 marca. Na inny termin obligatoryjnie będą też przełożone mecze z weekendu wielkanocnego (3 kwietnia). Rywalizacja w IV lidze oraz w grupie I trzeciej ligi toczyć się będzie zgodnie z terminarzem.

Aktualnie nie planuje się również zmian w rozgrywkach młodzieżowych, które powinny się toczyć tak, jak wcześniej zaplanowano. Jeśli jednak w świetle szczegółowych uregulowań dotyczących wprowadzanych przez rząd obostrzeń kontynuowanie rywalizacji w ligach dzieci i młodzieży okaże się niemożliwe, to trzeba się liczyć z zawieszeniem tych rozgrywek i koniecznością wprowadzenia zmian w terminarzach.

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ