Teren pod alpakarnię wydzierżawiony

0
31
views

Rada Miejska powzięła uchwałę o wydzierżawieniu gminnej działki z przeznaczeniem na gospodarstwo agroturystyczne z alpakami. Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata z możliwością przedłużenia.

Działka, o której mowa, zlokalizowana jest na terenie miejscowości Spycimierz. Precyzując, chodzi o teren po byłym SKR. Obecnie funkcjonuje jako grunt orny, częściowo zalesiony. Burmistrz Józef Kaczmarek ogłaszał przetargi na wykup obszaru, ale dotychczas nie udało się znaleźć chętnego i rozstrzygnąć procedury.
Po dopełnieniu kwestii formalnych przez gminę Uniejów, właściciele gospodarstwa – państwo Pietrasiakowie, którzy na chwilę obecną prowadzą działalność w Siedlątkowie, będą mogli sprowadzić zwierzęta do nowej lokalizacji.

Teren wymaga uporządkowania i przygotowania pod działalność, ale spośród dostępnych działek właśnie ta w Spycimierzu najbardziej odpowiada przyszłym dzierżawcom.

Obwiozłem właścicieli po gminie pokazując im możliwe lokalizacje na naszym terenie i okazało się, że najbardziej do gustu przypadła im przestrzeń w Spycimierzu – mówi włodarz Uniejowa.

Być może jeszcze w tym roku farma otworzy swoje podwoje. Z pewnością przyciągnie wielu Gości, bo to prawdziwy zwierzyniec. W gospodarstwie żyją też psy i kozy, ale to właśnie alpaki stanowią dominantę działalności. Chociaż w naszym krajobrazie alpaki wyglądają czasem dość przedziwnie, trudno chyba o przyjemniejsze spotkanie niż to z puszystymi zwierzakami o południowoamerykańskiej proweniencji.

W trakcie wizyty będzie można zwiedzić hodowlę i zapoznać się z alpakami i robić sobie z nimi zdjęcia. Ciekawym doświadczeniem będzie też wspólny spacer, który bardzo przypomina ten z psem, tylko, że na drugim końcu smyczy jest alpaka.

Warto wreszcie zaznaczyć, że wszystkie zwierzęta państwa Pietrasiaków są odpowiednio przeszkolone i wykorzystywane w zooterapii, pracują nawet wyjazdowo, odwiedzają m.in. przedszkola i punkty terapeutyczne.

Alpakoterapia wspomaga rehabilitację ruchową i umysłową osób niepełnosprawnych. Dzieci poprzez zabawę, przytulanie i głaskanie, otwierają się, rozluźniają, bardziej precyzyjnie wykonują ćwiczenia i uczą się panowania nad ciałem. Zawsze cierpliwe i pogodne alpaki poprawiają nastój i dzieciom, i opiekunom.
Jeśli dodać do tego bliskość lasu, łąk, farma z alpakami będzie niewątpliwie interesującą atrakcją na terenie gminy i regionu, która łącząc terapię i rekreację pozwoli się zrelaksować, odpocząć w kameralnej i swobodnej atmosferze, w kontakcie z naturą.

Tych z Państwa, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat gospodarstwa Alpaki Cudaki lub odwiedzić zwierzaki jeszcze w obecnej siedzibie, odsyłamy na stronę www.alpakicudaki.pl lub do mediów społecznościowych.

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ