Zwolnij! Jak kocha to poczeka. Poddębiccy mundurowi apelują o bezpieczeństwo na drodze

0
8
views

Walentynki to doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim, nie tylko tym zakochanym, że pośpiech tak jak w miłości i na drodze nie jest wskazany. Dzisiaj policjanci z poddębickiej komendy podczas kontroli drogowej, w szczególny sposób przypominali o tym jak duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą przekraczanie prędkości. Kierujący otrzymali zapachowe serduszka ze specjalnej limitowanej edycji: Zwolnij! Jak kocha to poczeka.

Popularne walentynki to idealny dzień, aby uświadamiać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że uczucie to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność.
Dziś, 14 lutego, od wczesnego ranka policjanci prowadzą akcję „Zwolnij. Jak kocha, to poczeka”. Kierowcy otrzymują od funkcjonariuszy pachnące zawieszki do samochodów w kształcie serduszek, które mają każdemu z nas przypomnieć, o tym, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wolniej też dojedziemy do celu, a dodatkowo zminimalizujemy ryzyko zdarzeń drogowych. Nasza dzisiejsza akcja wciąż trwa ale już spotkała się z życzliwością kierowców. Mamy nadzieję, że policyjne serduszka każdego dnia, będą przypominały kierującym, aby zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać do celu.

starszy sierżant Alicja Bartczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ