WIDZEW PONOWNIE W UNIEJOWIE

0
32
views

Zgodnie z założeniami treningowymi, od środy drużyna Widzewa rozpoczęła dwudniowe mini zgrupowanie w Uniejowie. Do przygotowujących się do derbowego starcia piłkarzy dołączył dziś najnowszy nabytek – Rafał Gikiewicz.

Mikrocykl przed potyczką z Łódzkim Klubem Sportowym, w ramach 21. kolejki Ekstraklasy, czerwono-biało-czerwoni rozpoczęli we wtorek. Ćwiczyli wówczas na Łodziance w liczbie dwudziestu dwudziestu sześciu zawodników. Od dziś kadra jest szersza, bowiem żadnego gracza nie ubyło, za to po raz pierwszy w towarzystwie nowych kolegów na boisko wybiegł 36-letni Gikiewicz, którego kibice chętni obejrzeliby już w niedzielnych zawodach z ŁKS. O tym, czy tak będzie, zadecyduje sztab, ale z tego, co usłyszeliśmy, bramkarz ma być mocno brany pod uwagę do natychmiastowego wejścia między słupki. Wszystko okazać ma się w procesie treningowym.

Do dyspozycji Andrzeja Woźniaka jest więc obecnie czterech golkiperów. Jak już informowaliśmy wczoraj, zajęcia w 100% wznowił bowiem Ivan Krajcirik, a na obóz pojechali też Jan Krzywański i Jakub Szymański. Grupę piłkarzy z pola stanowi ta sama dwudziestka trójka, co poprzednio. Z tą różnicą, że Mato Milos, pracujący wcześniej indywidualnie, został na siłowni, by tak kontynuować proces powrotu do pełnej sprawności. Z fizjoterapeutami pracuje obecnie jedynie Ernest Terpiłowski.

Widzewiacy mają trenować w Uniejowie do czwartku, a następnie wrócą do Łodzi. W piątek i sobotę będą dalej przygotowywać się do derbowego spotkania, a wszystkie jednostki mają odbywać się na boisku z naturalną murawą, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście osiągnięcia właściwej gotowości do meczu ligowego.

Kadra Widzewa na mini obóz w Uniejowie:

Bramkarze
Rafał Gikiewicz, Ivan Krajcirik, Jan Krzywański, Jakub Szymański

Obrońcy
Andrejs Ciganiks, Juan Ibiza, Lirim Kastrati, Paweł Kwiatkowski, Mato Milos, Luis Silva, Serafin Szota, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Pomocnicy
Fran Alvarez, Kamil Cybulski, Ignacy Dawid, Noah Diliberto, Marek Hanousek, Sebastian Kerk, Antoni Klimek, Dominik Kun, Fabio Nunes, Bartłomiej Pawłowski, Ernest Terpiłowski, Dawid Tkacz

Napastnicy
Imad Rondić, Jordi Sanchez

źródło: https://www.widzewtomy.net/

zdjęcie źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ