XLV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BRD 2024 – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU

0
4
views

23 kwietnia 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Pęczniewie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zapraszamy dzieci i młodzież z powiatu poddębickiego do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:

  • popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego;
  • propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego;
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu;
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu;
  • inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Etap szkolny dyrekcje szkół organizują we własnym zakresie w dwóch kategoriach wiekowych:

– dzieci w wieku 10-12 lat (rok urodzenia 2012, 2013 i 2014),
– dzieci w wieku 13-15 lat (rok urodzenia 2009, 2010, 2011).
Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych każda ze szkół tworzy trzyosobowe drużyny, które będą reprezentować placówkę w dalszych etapach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestnicy poszczególnych eliminacji:

  • rozwiązują testy teoretyczne;
  • wykonują zadania praktyczne: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym,
  • prezentacja umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego odbędą się 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Pęczniewie, przy ulicy Głównej 15.
Zgłoszenia drużyn przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 16 kwietnia 2024 roku do godziny 15:00. Druk zgłoszeniowy należy dostarczyć do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przy ulicy Targowej 22 lub wysłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: komendant@poddebice.ld.policja.gov.pl. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie nie będą przyjmowane. Informacje na temat zgłoszeń udzielane są pod numerem telefonu: 47 845 22 17.
Przypominamy o obowiązku posiadania ze sobą wszystkich dokumentów określonych w regulaminie, zachęcamy do przeprowadzenia eliminacji klasowych lub szkolnych, a także prosimy o uważną lekturę aktualnego regulaminu.
starszy sierżant Alicja Bartczak

 

PLIKI DO POBRANIA

  • 1.13 MB

    Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

JUŻ PO RAZ DRUGI ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SŁUŻBY KONTRTERRORYSTYCZNEJ

Marzy Ci się praca w policyjnych służbach kontrterrorystycznych? Chciałbyś się dowiedzieć z pierwszej ręki, jak wygląda codzienność policyjnych specjalsów? Nic prostszego – zapraszamy Cię na Dzień Otwarty Służby Kontrterrorystycznej! Kiedy i gdzie? 22 maja na terenie warszawskiego lotniska Bemowo. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – pokazy statyczne pojazdów służbowych, śmigłowców oraz – UWAGA! – pokaz dynamicznego zatrzymania pojazdu! Nie może Cię tu zabraknąć!

Dla odwiedzających zaprezentowane zostanie wyposażenie specjalne m.in.: wyposażenie i sprzęt do prowadzenia działań bojowych w terenie leśnym i zurbanizowanym, sprzęt wysokościowy, sprzęt do prowadzenia działań bojowych w środowisku wodnym, wyposażenie i sprzęt do realizacji działań bojowych w środowisku skażonym. Będzie można również zobaczyć broń, która jest wykorzystywana w realnych działaniach bojowych. Dodatkową atrakcją będzie pokaz dynamicznego zatrzymania pojazdu. Impreza odbędzie się 22 maja br. (środa), w godzinach 12:00-15:00 na lotnisku Bemowo (wjazd od ul. Radiowej).

Osoby zainteresowane służbą w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA” uzyskają informacje o możliwości zatrudnienia oraz o warunkach przyjęć. To doskonała okazja, aby porozmawiać z operatorami jednostki kontrterrorystycznej o charakterze ich pracy, systemie wynagrodzeń, możliwościach rozwoju, jak również zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby.

A na przedsmak tego, czego możesz się spodziewać znajdziesz na stronie Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

Serdecznie zapraszamy do spotkania z nami!!! Do zobaczenia 22 maja!!!

 

CHROŃ HASŁO I LOGIN DO BANKU!

„Pamiętaj, jeżeli dzwonią do Ciebie z propozycją kredytu lub pożyczki, zawsze możesz się nie zgodzić. Ale jeżeli pan lub pani z banku poprosi Cię o PIN do Twojej karty albo o zainstalowanie czegoś w Twoim telefonie, to nie z Tobą takie numery. Ty już wiesz, że nie udostępniasz nikomu swoich danych ani telefonu, tak jak kluczy do swojego mieszkania. Nikomu obcemu nigdy nie daj się nabrać metodą na inkasenta, policjanta czy też na pracownika banku” – przestrzega Jerzy Kryszak.

Wirtualna przestrzeń to szanse, ale też zagrożenia. Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w cyberprzestrzeni. Dlatego w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, w których popularni artyści i prezenterzy telewizyjni opowiadają, jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości.

Czy wiesz, że pracownik banku, który dzwoni do Ciebie z numeru Twojego banku, może okazać się cyberprzestępcą? Jak reagować w takiej sytuacji – opowiada Jerzy Kryszak w filmie poniżej:

Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz banki we współpracy z Policją łączą siły w walce z cyberzagrożeniami. Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” ma na celu uświadomienie społeczeństwa o ryzykach związanych z korzystaniem z Internetu oraz przekazanie praktycznych wskazówek, jak chronić swoje dane.

Związek Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz banki we współpracy z Policją apelują:

  • Pamiętaj, że każdy, kto zadzwoni do Ciebie i żąda podania danych, np. kodów blik lub haseł do logowania do konta, kodów autoryzacyjnych, to stuprocentowy oszust!
  • Nieważne za kogo się podaje i z jakiego numeru dzwoni, a nawet, że zna Twoje imię i nazwisko. To przekręt, w efekcie którego możesz stracić swoje oszczędności.
  • Cyberprzestępcy są mistrzami manipulacji.
  • Więcej informacji o cyberbezpieczeństwie szukaj we własnym banku.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach (policja.gov.pl)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ