Wojewódzki Kulinarny Konkurs na „Tradycyjny Mazurek Wielkanocny”

0
10
views

Wszelkie informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie:

https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-tradycyjny-mazurek-wielkanocny

 

POMOC W POSTACI ŻYWNOŚCI

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pęczniewie uprzejmie informuje, że istnieje możliwość uzyskania pomocy żywnościowej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD Podprogram 2019. Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 220 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej  tj. 1542,20 zł dla osoby samotnej, 1161,60 zł na jednego   członka rodziny. W związku z tym aby otrzymać pomoc żywnościową należy złożyć oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku ( tj. jeżeli osoba składa dokumenty w miesiącu marcu 2021 należy przedstawić dochody z miesiąca lutego 2021).

W ramach współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Sieradzu w dniu 01 marca 2021 r. otrzymaliśmy artykuły spożywcze. W ramach tzw. limitu rocznego przysługuje „paczka” która składa się z:

Produkt

Na jedną osobę

Groszek z marchewką

2 szt.

Koncentrat pomidorowy

3 szt.

Buraczki wiórki

2 szt.

Mus jabłkowy

1 szt.

Powidła śliwkowe

2 szt.

Makaron jajeczny świderki

3 szt.

Herbatniki maślane

2 szt.

Szynka wieprzowa mielona

2 szt.

Szynka drobiowa

2 szt.

Pasztet drobiowy

2 szt.

Cukier biały

1 szt.

Fasolka po bretońsku

1 szt.

Płatki owsiane

2 szt.

Kasza jęczmienna

1 szt.

Mleko UHT

2 szt.

Ser podpuszczkowy dojrzewający

3 szt.

Szczegółowe informacje można uzyskać w GOPS Pęczniew od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod nr telefonu ( 43 ) 678 17 49. Paczki żywnościowe wydawane są od poniedziałku do piątki w godzinach od 8.30 do 15.00.
Informacje na temat wytycznych podprogramu PO PŻ można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/programy/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa-2014-2020-popz

W zawiązku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odbiór paczek może odbywać się tylko i wyłącznie poprzez wcześniejsze ustalenia telefoniczne na wyznaczony dzień i godzinę.
Prosimy o zastosowanie się do tych zaleczeń.
Takie działania podejmowane są dla dobra Nas wszystkich, dlatego też prosimy o wyrozumiałość.

źródło: Gmina Pęczniew

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ