Obserwuj nas na Facebook

Wędkarski Puchar Burmistrza Miasta Uniejów ma nowego właściciela

Zgodnie z terminarzem imprez organizowanych przez Koło Wędkarskie nr 16 PZW w Uniejowie, w sobotnie popołudnie na łowisku „Kaczka” w Człopach rozegrano cykliczny turniej w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. W zawodach przeprowadzonych w 2019 roku to znamienite trofeum wywalczył sobie Mariusz Winiarski z Turku. Dzierżył je aż po dzień wczorajszy, bo ubiegłoroczne rozgrywki odwołano przez pandemię. Jego wynik przebił długoletni członek tutejszego koła, ale poza miejscem na najwyższym stopniu podium – zgarnął też nagrodę za największą rybę, pozostawiając konkurencję daleko w tyle! O kim mowa?

W szranki – w ramach jednej, mieszanej kategorii, stanęło łącznie 37-mioro zawodników: 34 miłośników oraz 3 miłośniczki wędkarstwa. Zbiórkę na terenie stanicy wędkarskiej oraz losowanie stanowisk odbyło się przed godziną 14⁰⁰. Taka ilość wędkujących w zupełności pozwoliła rozlokować wszystkich wzdłuż jednego tylko, lewego brzegu zbiornika.

Niecała godzina do rozpoczęcia zawodów minęła wędkarzom na przemieszczeniu się do i przygotowaniu swoich stanowisk. Nie tylko ten dzień, ale w zasadzie cały ostatni miesiąc upałów, miał niekorzystny wpływ i mocno uszczuplił połowy. Gdy woda ogrzewa się powyżej optymalnej temperatury, ryby szukają schronienia w głebszych partiach wody i wśród zarośli. Słońce zmusza też ludzi do krycia się w cieniu, ale w przypadku wędkowania – ciężko jest oczekiwać w tym samym miejscu zarówno otwartej przestrzeni do swobodnego „rzucania kijem” i jednocześnie np. korony drzewa nad głową, która ochroni nas przed nagatywnym działaniem promieni słonecznych. Podczas zawodów kompromisowym rozwiązaniem był duży parasol, zaś uczestnicy wykazali się ogromną wytrzymałością: bez narzekania czy jakiejkolwiek krzywdy, wszyscy dotrwali do końca zawodów.

Huk ostatniej salwy z broni sędziego, oddanej dokładnie po 4 godzinach od sygnału otwarcia, zezwalającego na nęcenie, zakończył prowadzone w ciszy oraz maksymalnym skupieniu sobotnie zmagania. Punkt 19:00 komisja sędziowska ruszyła na przegląd stoisk, aby zważyć i przeliczyć połów.

W czasie gdy sędziowie wykonywali swoje obowiązki, coraz liczniej gromadzący się w stanicy uczestnicy, regenerowali siły – oczywiście: przy grochówce i kiełbasce z grilla. Po niedługim czasie, do już znacznie bardziej ożywionych wędkarzy dołączył Prezes Koła – Dariusz Adamiak, by ogłosić wyniki, udekorować zwycięzców i wręczyć im puchary.

Wyniki zawodów:


Łączną wagą 4,39 kg, w sumie 23 sztuk ryb, jako pierwszy na pudle, znalazł się Wiesław Mikołajczyk. To nie wszystko! Nowy właściciel Pucharu Burmistrza, 49-centymetrowym okazem leszcza, zgarnął kolejny puchar i nagrodę specjalną, za największą rybę zawodów. Gratulacje!

Drugie miejsce, z wynikiem 1,92 kg i 39 ryb, zajął Mirosław Pietrzak:

Skład zwycięskiej trójki zamknął Jarosław Wypyszyński. Łączny pomiar 41 sztuk złowionych ryb, wskazał 1,77 kg:

 

Szczegółowa klasyfikacja sobotnich zawodów do 10. miejsca prezentuje się następująco: (łączna waga złowionych ryb / ilość w sztukach)

  1. Wiesław Mikołajczyk (4,39 kg / 23 szt.), dodatkowo: zdobywca nagrody za największą rybę złowioną podczas zawodów (49-centymetrowy leszcz)
  2. Mirosław Pietrzak (1,92 kg / 39 szt.)
  3. Jarosław Wypyszyński (1,77 kg / 41 szt.)
  4. Roman Kowalewski (1,77 kg / 7 szt.)
  5. Paweł Strzelczyk (1,29 kg / 42 szt.)
  6. Mariusz Maj (1,07 kg / 5 szt.)
  7. Krzysztof Kulczycki (1,06 kg / 33 szt.)
  8. Iwona Pietrzykowska (1,04 kg / 28 szt.)
  9. Kamil Zielonka (1,02 kg / 15 szt.)
  10. Tomasz Maj (0,93 kg / 34 szt.)

Poza pucharami, statuetkami i medalami dla zwycięzców turnieju, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni sprzętem wędkarskim, ufundowanym przez Burmistrz Miasta Uniejów – Józefa Kaczmarka i Zarząd Koła Wędkarskiego nr 16 PZW w Uniejowie. Ponadto, wędkarze zabrali ze sobą darmowe bilety wstępu na baseny termalne, które na poczet upominków za udział w turnieju, przekazał Prezes PGK „Termy Uniejów” – Marcin Pamfil.

Przed opuszczeniem terenu stanicy wędkarskiej w Człopach, wędkarze zrzeszeni w tutejszym kole zrobili wspólne zdjęcie przy nowym nabytku – zadaszonej altanie, przekazanej przez Gminę, w ramach zagospodarowania dawnych stoisk handlowych z terenu targowiska miejskiego, które obecnie jest już w końcowej fazie przebudowy.

W najbliższych planach uniejowskiego koła wędkarskiego znajduje się organizacja zawodów drużynowych. Wstępnie przyjęto termin sierpniowy, ale brak jeszcze konkretnej daty:
– Mamy dopiero drugi miesiąc z możliwością przeprowadzenia zawodów sportowych i organizacji jakichkolwiek wydarzeń publicznych, do tego jest lato, więc naturalnie – wszelkiej maści imprez dzieje się teraz sporo. Są wakacje, sezon urlopowy w pełni i wiele osób, w tym także członków naszego koła, chce skorzystać z otwarcia turystyki. Z drugiej strony, przeróżne prognozy co do nadejścia kolejnej fali koronawirusa, kiedy i czy w ogóle się to wydarzy, a co za tym idzie – widmo powrotu obostrzeń sprawiły, że w sierpniu kalendarze imprez dosłownie pękają w szwach. Nie chcemy wchodzić z nikim w kolizje, jeszcze robimy w tym polu rozeznanie, ale tak szybko jak będzie możliwe ustalimy konkretną datę i Państwa powiadomimy. Proszę śledzić nasze zaprzyjaźnione media: uniejow.net.pl Michała Kubackiego i urzędową stronę uniejow.pl – wyjaśnił Dariusz Adamiak, prezes uniejowskiego Koła Wędkarskiego nr 16 PZW.

(MB)

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego