UKRYŁ NARKOTYKI W DZIECIĘCYCH ZABAWKACH

0
77
views

Policjanci z Poddębic zatrzymali 23-latka który posiadał narkotyki. Po przeszukaniu mieszkania, w dziecięcych zabawkach i kartonowym pudełku ujawnili 75 gramów marihuany. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

24 października 2022 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach po uzyskaniu informacji o osobie mogącej posiadać narkotyki, natychmiast rozpoczęli weryfikację tej wiadomości. Kryminalni szybko namierzyli pojazd, którym przemieszczał się mężczyzna. Zatrzymali i skontrolowali kierującego. Policjanci w bagażniku samochodu 23-latka znaleźli dwa foliowe worki z roślinnym suszem o intensywnym zapachu. Mężczyzna próbował wmówić policjantom historię o znalezisku w lesie, bezskutecznie. Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania poddębiczanina. W dziecięcych zabawkach oraz na lodówce w kartonowym pudełku, łącznie znaleźli 75 gramów marihuany. Pozostałe substancje odnalezione w samochodzie mężczyzny zostaną poddane badaniom w celu uzyskania informacji o ich pochodzeniu. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

 

„DZIAŁANIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” I ODBLASKI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ZADZIM

Święto Zmarłych to okres zwiększonego natężenia ruchu przy cmentarzach, gdzie jak co roku porządkujemy i odwiedzamy groby bliskich nam osób. W tym szczególnym okresie zapalamy znicze, składamy wieńce i kwiaty. Jest to czas zadumy i refleksji. Jednak nie zapominajmy o bezpieczeństwie na cmentarzu i na drodze.

Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji będą czuwać nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonach cmentarzy na terenie całego powiatu poddębickiego. Nasze działania rozpoczniemy 28 października i będziemy prowadzić przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie. Podczas służby mundurowi skupią się na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, odblaski przekazane dla mieszkańców przez Wójta Gminy Zadzim rozdawane przez mundurowych podczas patrolu, zwiększą bezpieczeństwo lokalnej społeczności w tym szczególnym czasie.

Pamiętajmy, aby podczas wizyty na terenie cmentarza dbać i chronić mienie. Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, przypominamy:

 • Idąc na cmentarz, jak również robiąc zakupy w okolicy cmentarza zwróć uwagę czy ktoś Cię nie obserwuje.
 • Nie ufaj nowo poznanym osobom, nie opowiadaj obcym o swoim stanie majątkowym, bądź kłopotach rodzinnych.
 • Unikaj zatłoczonych miejsc.
 • Podczas porządkowania nagrobków nie zostawiaj bez nadzoru (np. na ławce, przy grobie, hydrancie) torebki, rzeczy osobistych, podręcznego bagażu.
 • Noś przy sobie tylko niezbędną ilość gotówki.
 • Pieniądze oraz dokumenty schowaj w miejscu bezpiecznym, niedostępnym dla osób postronnych (np. w zamykanej wewnętrznej kieszeni marynarki, bądź kurtki).
 • Torebkę, plecak zawsze noś z przodu, przed sobą, tak aby mieć nad nią stałą kontrolę.
 • Torebkę, czy plecak należy odwracać zamkiem „do siebie”, a nie na zewnątrz.
 • Klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty.
 • Nie eksponuj zawartości portfela.
 • Nie noś portfela w reklamówce lub koszyku, gdyż może stać się łatwym łupem dla złodzieja.
 • Nie noś portfela, telefonu komórkowego, dokumentów w tylnej kieszeni spodni.
 • Zwracaj uwagę na kieszenie, torebkę, szczególnie wówczas, gdy nagle wokół Ciebie zrobi się tłoczno, a z sytuacji nie wynika, aby ten tłok był konieczny.
 • Jeżeli na cmentarz wybrałeś się samochodem, zamknij dokładnie pojazd oraz sprawdź prawidłowość jego zabezpieczenia.
 • Nie zostawiaj wewnątrz samochodu, w miejscu widocznym żadnych rzeczy, gdyż mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

 

DZIELNICOWY Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Jak bezpiecznie poruszać się pieszo, na rowerze i dlaczego tak ważne są elementy odblaskowe? To główne zagadnienia jakie zostały poruszone przez mundurowych. Podczas spotkania milusińscy z Przedszkola w Pęczniewie obejrzeli radiowoz oraz otrzymali elementy odblaskowe.

Dzielnicowy gminy Pęczniew odwiedził przedszkolaków. W trakcie wizyty z dziećmi poruszone zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do placówki, zabaw na świeżym powietrzu oraz ataku agresywnego zwierzęcia. W ramach działań „Świeć przykładem” mali słuchacze otrzymali odblaskowe naklejki na odzież, a mundurowi przypomnieli w jaki sposób takie elementy wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Milusińscy mieli również możliwość poznania wyposażenia policyjnego radiowozu. Uczestnicy prelekcji z uśmiechem na buzi pytali o kolejne spotkania.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ