Jeszcze tylko przez dwa tygodnie mamy możliwość głosowania na „swojego dzielnicowego”! Nie traćmy więc szansy na oddanie swojego głosu ale i na zdobycie atrakcyjnych nagród. Od końca lutego trwa druga edycja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024, który jest jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, zgodnie z przewidywaniami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów i czytelników, stąd też w tym roku głos na „swojego dzielnicowego” możemy oddawać znacznie dłużej bo cały marzec i kwiecień. Nic nie może jednak wiecznie trwać stąd też i na głosowanie pozostało nam już jedynie 14 dni.
O ile w ubiegłym roku debiutujący plebiscyt #SuperDzielnicowy spotkał się dużym zainteresowaniem społeczeństwa, to na podstawie danych cząstkowych stwierdzić należy, że obecna druga edycja #SuperDzielnicowego spotkała się już z kilkunastokrotnie większym odzewem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i ranking poszczególnych regionów ulega ciągłej zmianie.
Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.
Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, daje możliwość szerszego zaprezentowania służby w Policji, a szczególnie zadań realizowanych przez dzielnicowych poprzez pryzmat odbioru obywatela, a także oczywiście bliższe poznanie „swojego dzielnicowego”.
Plebiscyt wpisuje się w zmianę modelu funkcjonowania Polskiej Policji mającą na celu faktyczne uspołecznienie jej działań, w tym również przywrócenie jej wiarygodności i skuteczności, jest działaniem długofalowym, wymagającym podejmowania również działań niestandardowych, a do takich zaliczyć bezsprzecznie należy współpracę z Telewizją Puls, która jest również partnerem akcji społecznej #ZnamTeNumery. Obie akcje bezpośrednio powiązane są z flagowymi serialami stacji pt. „Dzielnica strachu” oraz „Lombard. Życie pod zastaw”, w których scenariusze i scenografię wkomponowano elementy istotne z punktu widzenia efektywnej realizacji zadań Policji, a w wybranych wątkach występują prawdziwi policjanci.
Akcji #DzielnicaBEZstrachu dedykowana jest strona internetowa #DzielnicaBEZstrachu, za pomocą której można oddać też głos na „swojego dzielnicowego”, a promują ją aktorzy serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”, który można oglądać na Puls 2. Są to: Andrzej Młynarczyk, który wspierał akcję w ubiegłym roku, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan, a także ubiegłoroczny zdobywca tytułu #SuperDzielnicowego – młodszy aspirant Patryk Klekot.
Plebiscyt zainteresował mieszkańców, którzy nie dość, że licznie głosują to aktywnie uczestniczą w jego propagowaniu. W social mediach, portalach internetowych a także gazetach lokalnych, nie wspominając już o stronach internetowych jednostek Policji gdzie możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju materiałów dotyczących inicjatyw lokalnych związanych z plebiscytem, a przyznać należy, że inicjatywy są bardzo kreatywne i jest o co walczyć! Organizator przewidział dla głosujących 5 nagród indywidualnych po 1000 zł, ale chyba największe zainteresowanie budzi możliwość promocji „swojej dzielnicy” i regionu poprzez organizację uroczystego finału w najaktywniejszej dzielnicy. W ubiegłym roku przybrała ona formę uroczystej gali z udziałem mieszkańców, którzy mieli również możliwość osobistego kontaktu z aktorami z pierwszych stron gazet, którzy grają w serialu „Dzielnica strachu”.
Jak pokazała ubiegłoroczna edycja wygrać nie musi wcale największa dzielnica, albowiem organizatorzy stawiają na aktywność i kreatywność.
Więcej o plebiscycie pod adresem:
Inauguracja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024
Zapraszamy do udziału w konkursie #DzielnicaBEZstrachu i wskazanie swojego ulubionego dzielnicowego.
Wejdź i głosuj na stronie internetowej #DzielnicaBEZstrachu.
BOA POMPUJE DLA MŁ. ASP. KRZYSZTOFA SOBIERAJA
W dniu 15 kwietnia Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny „BOA” wziął udział w wyzwaniu „challenge” dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. BOA zostało nominowane przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i tym samym włączyło się do akcji. Udział w tym przedsięwzięciu to chęć pomocy i wyrażenie jedności z Krzysztofem, który doznał ciężkich obrażeń ciała podczas pełnienia służby.
Mł. asp. Krzysztof Sobieraj funkcjonariusz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach (woj. łódzkie) pełniąc służbę w dniu 6 stycznia br. usiłował zatrzymać do kontroli pojazd, który poruszał się z niedozwoloną prędkością. Kierowca nie zastosował się do otrzymanego sygnału zatrzymania się i potrącając Krzysztofa uciekł z miejsca zdarzenia. Nieprzytomny funkcjonariusz w stanie krytycznym z obrażeniami klatki piersiowej oraz głowy został przewieziony do szpitala gdzie przeszedł poważną operację ratującą jego życie. W chwili obecnej mł. asp. Krzysztof Sobieraj walczy o powrót do zdrowia i pełnej sprawności, która wiąże się z przejściem długotrwałej specjalistycznej rehabilitacji.
BOA otrzymując nominację od Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Ryszarda Jakubowskiego, wsparło tę szczytną akcję wyrażając solidarność z Krzysztofem. Dowódca BOA insp. Łukasz Pikuła wraz z funkcjonariuszami jednostki wykonali „challenge”, jednocześnie nominując CBŚP i SPKP w Białymstoku.
Wraz z wyzwaniem prowadzona jest zbiórka środków na rehabilitację Krzysztofa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie portalu Zrzutka.pl – Zbiórka na rehabilitację dla naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja
Krzysztof! Funkcjonariusze BOA życzą zdrowia i powrotu do pełnej sprawności. JESTEŚMY Z TOBĄ.
Krzysztof! Funkcjonariusze BOA życzą zdrowia i powrotu do pełnej sprawności. JESTEŚMY Z TOBĄ!
CHALLENGE DLA KRZYSZTOFA
16 kwietnia kierownictwo, kadra i słuchacze Szkoły Policji w Katowicach włączyli się w challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach (woj. łódzkie).
Godzinę przed północą, 6 stycznia br., patrol ruchu drogowego KPP w Poddębicach kontrolował ruch na głównej ulicy w Poddębicach. Policjanci chcieli zatrzymać samochód osobowy poruszający się z nadmierną prędkością. Jednak kierowca pojazdu nie zwolnił i z dużą prędkością potrącił jednego z policjantów, po czym uciekł. W wyniku uderzenia mł. asp. Krzysztof Sobieraj doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala, gdzie zespół medyczny walczył o jego życie. Szczęśliwie operacja się udała, lecz Krzysztof wymaga długiej rehabilitacji.
Policjanci z całego kraju solidarnie wspierają kolegę poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciach mających na celu wsparcie poddębickiego policjanta. Już w kilka godzin po wypadku ruszyła zbiórka krwi na rzecz Krzysztofa. Podczas akcji w Poddębicach zebrano 19 litrów krwi. Utworzono internetowe zbiórki pieniędzy i rozpoczęto specjalny challenge polegający na wykonywaniu tzw. pompek. Trwają zapisy chętnych na charytatywny bieg pn. „Bieg o Życie”, odbędzie się również nocny rajd rowerowy „Świecimy dla Krzysztofa Sobieraja”. Fundusze zebrane z opłaty wpisowej zostaną przekazane na rehabilitację.
Szkoła Policji w Katowicach została nominowana do challenge`u przez Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekałę. We wtorek przed rozpoczęciem zajęć liczna grupa kadry i słuchaczy wraz z Komendantem Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafałem Stanisławskim zgromadziła się na placu między akademikami. Zadaniem było wykonanie 10 pompek, a następnie wpłata dowolnej kwoty na konto dedykowane zbiórce funduszy na rehabilitację.
Informacje o zbiórce funduszy na rehabilitację znajdują się na stronie portalu Zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/c5mjnm.
Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobrej woli.
Krzysztofie, słuchacze i kadra Szkoły Policji w Katowicach łącząc się z całą policyjną społecznością wierzy w Twój powrót do zdrowia. Jesteśmy z Tobą!
Na dole strony zamieściliśmy również plakat z informacjami o prowadzonej akcji.
Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 36.69 MB)
PLIKI DO POBRANIA
Prosto ze studia NiUS Radia Uniwersytetu Szczecińskiego po dwutygodniowej przerwie wracamy z kolejnym odcinkiem z serii „Bezpieczny Szczecin” Podcastu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Tym razem porozmawiamy o cyberbezpieczeństwie i zagrożeniach związanych z korzystaniem z internetu.
Dziś goście specjalni – funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarząd w Szczecinie i szeroko rozumiane cyberbezpieczeństwo i cyberprzestępczość która stanowi jedno z największych i najbardziej rozwijających się zagrożeń dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Jest zjawiskiem narastającym i bardzo niebezpiecznym. Skuteczna walka z zagrożeniami płynącymi z sieci możliwa jest wyłącznie w warunkach, gdy organy ścigania nie ustępują cyberprzestępcom zarówno w technologii jak i w umiejętnościach. Na ten i inne, niezwykle pouczające tematy porozmawiamy w tym odcinku.
Przy okazji przypominamy również o dużym znaczeniu profilaktyki w przeciwdziałaniu przestępstwom w sieci. Warto więc zaglądać na nasze strony internetowe, na których eksperci radzą, w jaki sposób nie stać się ofiarą cyberprzestępców.
ZKS KMP
źródło: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach (policja.gov.pl)