POLICJANCI URATOWALI 85–LETNIĄ KOBIETĘ PRZED WYZIĘBIENIEM

0
55
views

Policjanci z KPP w Poddębicach, udzielili pomocy 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która znajdowała się w bezpośredniej sytuacji zagrożenia własnego życia i zdrowia. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych nie doszło do nieszczęścia.

16 stycznia 2021 roku, funkcjonariusze poddębickiej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu poddębickiego, starsza kobieta może potrzebować pilnej pomocy. 85-latka nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia osoby przebywającej w mieszkaniu, podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka.  Na łóżku leżała kobieta, która nie mogła wstać o własnych siłach. W mieszkaniu było bardzo zimno. Funkcjonariusze przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, podali kobiecie ciepły napój oraz okryli kocami. Ciężko było nawiązać z nią kontakt, mówiła nielogicznie i nie wiedziała co się dzieje. Policjant natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło 85-latkę do szpitala.

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ