PIJANY KIEROWCA STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM

0
41
views

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Drużbin, gmina Pęczniew. Kierujący matizem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że był pijany. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

4 grudnia 2020 roku, dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drużbin, gmina Pęczniew. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43–letni kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz, nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze, uderzył w znak a następnie w przydrożne drzewo. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

 

OSOCZE OZDROWIEŃCÓW PILNIE POTRZEBNE!

Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!

Funkcjonariusze i pracownicy Policji wielokrotnie udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają wpisane w DNA. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym.

55% krwi stanowi osocze – bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców. NIE ZWLEKAJ, CZAS UCIEKA!

Szczegółowe informacje można uzyskać w najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem:

https://www.twojakrew.pl/ozdrowiency/

(ak)

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ