Obserwuj nas na Facebook

OSTATNIE POŻEGNANIE ALFREDA SZAŁYGI W SOBOTĘ

 

 

 

 

 

 

 

Z głębokim smutkiem samorząd Gminy Poddębice przyjął wiadomość o śmierci Alfreda Szałygi – Burmistrza Poddębic w latach 1991-1998, a następnie Starosty Powiatu Poddębickiego (1999-2002).

W historii miasta Alfred Szałyga zapisał się jako pomysłodawca rozwoju regionu w oparciu o gorące źródła, inicjator budowy szpitala, współtwórca Powiatu  Poddębickiego i wielu innych przedsięwzięć.

Zanim rozpoczął pracę w samorządzie, Alfred Szałyga był twórcą opatentowanych wynalazków w dziedzinie mechaniki, m.in. pompy pneumatycznej.

W 1991 roku został Burmistrzem Poddębic. Jako włodarz miasta nad Nerem był prekursorem wykorzystania wód termalnych i wprowadzenia usług leczniczych w zakresie rehabilitacji.

Poddębice straciły doświadczonego i wspaniałego działacza samorządowego, a także człowieka o wielkim sercu. Alfred Szałyga miał 76 lat.

Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Poddębicach składają kondolencje oraz wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Alfreda Szałygi.

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego