OD 15 MARCA TESTY NA COVID W DYSKONCIE. ZNAMY CENĘ

0
37
views

Testy na COVID-19 w Biedronce. Jego zakup będzie jednak ograniczany

Test na koronawirusa Primacovid będzie można kupić w dyskoncie. Biedronka wprowadza je do swojej oferty. Cena to niespełna 50 zł. Jeden klient będzie mógł jednak zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu.

Sieć Biedronka, jako pierwsza w Polsce, będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Ma być on dostępny w dyskontach od poniedziałku 15 marca br.

Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. test na koronawirusa to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19.

Można go wykonać w warunkach domowych. Jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut.

Ile będzie kosztował „biedronkowy” test na koronawirusa? Cena jednego opakowania to 49,99 zł. Jak dokładny jest test szwajcarskiego producenta? To ponad 98 proc.

Testy na koronawirusa będą dostępne w Biedronkach w całym kraju. Jak podaje sieć będzie można je kupić do wyczerpania zapasów. Sieć wprowadza jednak limity sprzedaży. Jeden klient będzie mógł jednak zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu.

Do tej pory testy były dostępne w sieciowych sklepach u naszych zachodnich sąsiadów. Na tamtym rynku wprowadził je do sprzedaży Rossmann, Aldi i Lidl. Niestety, choć te marki są obecne również na polskim rynku, u nas testów jak do tej pory nie sprzedają.

W Niemczech, jak pisaliśmy w money.pl, taki test ze sklepu to koszt około 25 euro, czyli równowartość 115 zł. W opakowaniu znajduje się jednak pięć testów.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ