Na Mikołajki w prezencie od Świętego Mikołaja – bezpieczeństwo!

0
29
views

Na drogach powiatu poddębickiego oraz w okolicach szkół podstawowych pojawiła się nietypowa załoga w oznakowanym radiowozie. W jej skład weszli policjanci oraz Święty Mikołaj. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami sprawdzając ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Każda dobra odpowiedź nagradzana była elementem odblaskowym i słodkim upominkiem.

6 grudnia 2023 roku, z poddębickiej komendy wyjechał patrol policyjny wraz ze Świętym Mikołajem. Poddębiccy policjanci w ramach działań profilaktycznych wręczali napotkanym mieszkańcom elementy odblaskowe oraz słodycze. Policjanci obserwowali także zachowania mieszkańców powiatu w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Święty Mikołaj porozmawiał również z dziećmi sprawdzając ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas spotkań mundurowi przekazywali cenne informacje na temat bezpieczeństwa na drodze, życząc wszystkim bezpiecznych Świąt. Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa spotkały się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności.
Akcję zorganizowano przy współpracy z wszystkimi Wójtami Gmin z powiatu poddębickiego oraz Burmistrzem Uniejowa.
Zapamiętaj…

  • O zmroku pieszy czy rowerzysta, ubrany w ciemny strój dostrzegany jest przez kierujących pojazdami z odległości około 30 metrów. Elementy odblaskowe sprawiają, że stajemy się widoczni nawet z odległości kilkuset metrów. Te dodatkowe odległości pozwalają kierowcy odpowiednio zareagować by bezpiecznie ominąć pieszego.
  • W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zachęcamy każdego do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym. Policjanci w ten sposób skierowali bardzo ważny apel do mieszkańców powiatu poddębickiego, aby w okresie jesienno-zimowym zadbali o swoje bezpieczeństwo, nosząc odblaski.
  • Pamiętajmy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze dla pieszych, drodze dla pieszych i rowerów lub drodze dla rowerów.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

Rekordowa liczba osób oddała krew w ramach akcji „spoKREWnieni”

Święty Mikołaj kojarzy nam się z obdarowywaniem innych, a czy może być lepszy dar niż ofiarowanie komuś zdrowia czy nawet życia? Dlatego oddanie krwi to najlepszy sposób na uczczenie mikołajek! „spoKREWnieni” – pod taką nazwą Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, zorganizowała akcję honorowego oddawania krwi.

5 grudnia 2023 roku, w mobilnym punkcie poboru krwi usytuowanym przed budynkiem Poddębickiego Centrum Zdrowia odbyła się akcja honorowego oddania krwi. Na apel odpowiedzieli nie tylko funkcjonariusze i pracownicy poddębickiej komendy i straży pożarnej, ale także mieszkańcy Poddębic i sąsiednich miejscowości. Podczas akcji mundurowi nie tylko oddali krew, ale także zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej służbie oraz wyposażenie do ratowania życia. Funkcjonariusze oddający krew zgodnie podkreślali, że taki gest jest wpisany w etos ich zawodu, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tak duże zaangażowanie policjantów i strażaków to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności i służby.
Chęć niesienia pomocy zadeklarowały 64 osoby, z czego finalnie krew oddało 61 osób, co dało niesamowity, rekordowy wynik – ponad 27 litrów krwi.
Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz pani Małgorzaty Majewskiej, która przekazała upominki dla krwiodawców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi! Kolejne edycje przed nami!

starszy sierżant Alicja Bartczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ