GRANAT NA PLAŻY ZBIORNIKA JEZIORSKO

0
67
views

Poddębiccy policjanci zabezpieczali rejon plaży zbiornika Jeziorsko, gdzie znaleziony został granat ręczny z okresu II wojny światowej. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani ich przenosić.

8 marca 2021 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na plaży zbiornika Jeziorsko w gminie Pęczniew. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci w celu zabezpieczenia terenu. Wezwany został również funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który określił, że jest to granat ręczny z okresu II wojny światowej. Nietypowe znalezisko zostało przekazane załodze saperów z Tomaszowa Mazowieckiego, w celu detonacji na poligonie wojskowym.

Przypominamy!
Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy ich rozbrajanie. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ