Bezpieczna Majówka 2019

0
38
views

Zadbajmy wspólnie o to aby majówka była bezpieczna nie tylko na drogach. Wiele osób ten czas wykorzystuje na odpoczynek, wyjazdy i mniej lub bardziej aktywne formy relaksu. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego. 26 kwietnia br. działania na drodze pn.: „Prędkość” oraz od 30 kwietnia do 5 maja – „Majowy Weekend”. Ponadto funkcjonariusze zwracają także uwagę na osiedla mieszkaniowe aby nie doszło do włamań. Przed wyjazdem warto wcześniej zabezpieczyć swój majątek.

Od piątku 26 kwietnia 2019 roku,  przez  10 dni w całym powiecie poddębickim będzie więcej patroli na drogach. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Pamiętajmy aby dzieci przewozić w bezpiecznych fotelikach, a przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu i nie odkładać wyjazdu oraz powrotów na ostatnią chwilę. Pośpiech jest złym doradcą na drodze.

Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w  Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ul. Targowej 22. Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez powiat służbę będą pełnić policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność, nie tylko podczas łowienia ryb czy kąpieli. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy taki jak: koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem czuwają policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ