BĘDĄ NOWE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

0
18
views

Znamy wykonawcę gminnej inwestycji, polegającej na budowie przejść dla pieszych w mieście. W postępowaniu przetargowym do realizacji wybrana została oferta miejscowej firmy – Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

W ciągu pół roku ma powstać nowe przejście na ul. Polnej przy szkole podstawowej oraz na ul. Miłej przy przedszkolu.

– Z inicjatywą przedsięwzięcia wystąpili rodzice, dla których bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. W miejscach przyszkolnych obserwujemy wzmożony ruch, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poddębiczan samorząd podjął decyzję o realizacji inwestycji – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Za budowę przejść dla pieszych Gmina zapłaci 172 tys. zł. Warto też dodać, że Poddębicom udało się zdobyć na ten cel dofinansowanie w wysokości 80% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach zadania powstaną dwa wyniesione aktywne przejścia dla pieszych z elementami odblaskowymi, czujnikami ruchu, lampami ostrzegawczymi i doświetlającymi zebrę. Realizacja inwestycji ma na celu poprawę bezpieczeństwa. Podobne rozwiązanie zastosowano na ul. Targowej w Poddębicach.

Przejście dla pieszych na ul. Targowej, Polnej i Miłej

 

INFORMACJA

Informujemy, że dzień 24 grudnia 2021 r. jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto 25 grudnia 2021 r. przypadające w dzień wolny od pracy oraz dzień 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto 1 stycznia 2022 r. przypadające w dzień wolny od pracy. W tych terminach Urząd Miejski w Poddębicach będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy!

źródło: Gmina Poddębice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ