Dotacja gminna dla MGLKS „TERMY” Uniejów/Ostrowsko

0
117
views

Dotacja w wysokości 90.000 zł została przyznana Miejsko – Gminnemu Klubowi Sportowemu „TERMY” Uniejów/Ostrowsko w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 roku.

 

Burmistrz Uniejowa w styczniu bieżącego roku ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie i wsparcie realizacji wyżej wymienionych zadań. Zakres przedsięwzięcia ma obejmować szkolenie  młodzieży i dorosłych w zakresie piłki nożnej. Konkurs ogłaszany jest na podstawie Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Główne kryteria zastosowane przy dokonywaniu wyboru oferty to przede wszystkim możliwość realizacji zadania przez podmiot przedstawiający ofertę oraz doświadczenie w realizacji podobnych zadań w poprzednich okresach.

Do konkursu złożona została jedna oferta, którą przedłożył Miejsko – Gminny Klub Sportowy „TERMY” Uniejów/Ostrowsko.

Klubu nikomu przedstawiać nie trzeba. Otoczony grupą zawodników, ich rodzin oraz grupą wiernych kibiców i działaczy sportowych, od wielu lat organizuje treningi młodzieży i dorosłych, a także uczestniczy w rozgrywkach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

To z wielkiej pasji do sportu i treningów odbywających się w drużynach Klubu, dzisiaj nasza gmina może pochwalić się takimi nazwiskami jak:  Przemysła Sztybrych grający w III ligowym Ursusie Warszawa, Darek Piaseczny mający za sobą grę w ŁKS Kolejarz Łódź czy Jacek Dutka grający dawniej w drużynie łódzkiego WIDZEWA.

Działalność Klubu jest bardzo szeroka i nie kończy się tylko na treningach, występach drużyn w rozgrywkach, meczach sparingowych i turniejach piłkarskich.

MGLKS „Termy” Uniejów/Ostrowsko bardzo często jest organizatorem imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie naszej gminy , sprawuje opiekę wychowawczą i szkoleniową nad członkami Klubu oraz dba o utrzymanie i remonty urządzeń sportowych.  Co prawda Klub nie posiada własnej bazy, ale do jego dyspozycji pozostają wszystkie gminne obiekty sportowe.

W wyniku konkursu MGLKS „Termy” Uniejów/Ostrowsko otrzymał  dotację w wysokości 90.000 zł, w ramach której powierzono mu realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Zgodnie z przedłożonym kosztorysem, kwota ta zostanie rozdysponowana m. in na: udział Klubu w rozgrywkach ŁZPN, opłaty delegacji sędziowskich, wyjazdy zawodników i koszty transportu na mecze, zakup sprzętu sportowego i nagród na turnieje sportowe oraz koszty opieki lekarskiej i ubezpieczenia zawodników.

Na koniec pozostaje nam życzyć, aby w 2021 roku ograniczenia wynikające z pandemii nie przeszkodziły członkom Klubu w realizacji zaplanowanych zamierzeń i rozwijaniu sportowej pasji.

 

 

Poprzedni artykułWIEŚCI Z POWIATU
Następny artykułPOGODA NA WEEKEND
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ