PODDĘBICKI POLICJANT MISTRZEM ŚWIATA W KARATE

Sierżant Michał Czechowicz, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, po raz kolejny pokazał na co go stać. Został Mistrzem Świata w Karate Kontaktowym. To jeden z wielu sukcesów, które funkcjonariusz ma na swoim sportowym koncie.

Mistrzostwa Świata Karate UWK odbywały się w Szczecinie od 16 do 18 września 2022 roku. W tych zawodach wziął udział poddębicki policjant – sierżant Michał Czechowicz. Wywalczył tytuł Mistrza Świata w Karate Kontaktowym w wadze do 80 kg. Ponadto wspólnie z drużyną zajął I miejsce w Kumite Ippon Shobu w karate Generalnym i II miejsce w Kumite Rotation w Karate Generalnym. Po tych osiągnięciach nie spoczął na laurach. Już 2 października 2022 roku w IV Pucharze Polski UWK  w Łęczycy wywalczył I miejsce w Kumite Kontaktowym i I miejsce w Kumite Drużynowym Rotation. W roku 2020 na Mistrzostwach Świata zdobył złoty medal, a w 2021 roku podczas Mistrzostw Polski Karate UWK zdobył srebrny medal w karate kontaktowym.

Michał Czechowicz jest członkiem Kadry Narodowej w Karate Kontaktowym, Tradycyjnym i Generalnym. Jest także aktualnym Mistrzem Polski w Karate Profesjonalnym. Policjant rozpoczął swoją przygodę z karate jako 18-letni chłopak. Zachwyciła go kontaktowa dyscyplina pochodząca z Japonii. Zaangażowanie i oddanie szybko zaowocowały sukcesami. To dowód, że warto robić to co się lubi i mieć z tego satysfakcję. Rozwijając swoje zainteresowania można naprawdę wiele osiągnąć. Dzięki ciężkiej pracy i samodyscyplinie Michał spełnił swoje marzenia, jednak nie zamierza na tym poprzestać. Trener Michała zapewnia: „Jest naprawdę dobry, ma jak to my mówimy instynkt walki. A niewielu go posiada! Nie ma sobie równych.”

Serdecznie gratulujemy i życzymy Michałowi dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.

sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak 695-406-267

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS