Jest nowy rywal dla Marcina Tybury. Duże wyzwanie przed Polakiem

0
54
views

Portal MMAJunkie.com poinformował, że Walt Harris będzie rywalem Marcina Tybury na gali UFC Fight Night, zaplanowanej na 5 czerwca. Wcześniej Polak został zdjęty z karty walk UFC 260, bo kontuzji doznał Błagoj Iwanow.

Tybura ma za sobą świetny 2020 rok. Najlepszy zawodnik wagi ciężkiej w Polsce wygrał cztery pojedynki, dzięki czemu znalazł się w czołowej „15” rankingu UFC. Zawodnik z Uniejowa pokonał kolejno Siergieja Spivaka, Maksima Griszina, Bena Rothwella i Grega Hardy’ego.

Za ostatnią wygraną Polak został nagrodzony bonusem w postaci 50 tysięcy dolarów. 35-latek poczynił znaczny progres trenując pod okiem Andrzeja Kościelskiego w poznańskim klubie Ankos MMA.

Marcin Tybura 2021 rok miał rozpocząć od starcia z mocnym Błagojem Iwanowem (27 marca). Niestety Bułgar doznał kontuzji, a matchmakerom UFC nie udało się znaleźć za niego zastępstwa (czytaj więcej >>>).

Ostatecznie „Tybur” kolejną walkę stoczy 5 czerwca. Rywal jest notowany na 11. miejscu w rankingu. Walt Harris przegrał dwa ostatnie pojedynki, ale rywale byli z najwyższej półki. W maju 2020 roku Amerykanin musiał uznać wyższość Alistaira Overeema, a w października Alexandra Wołkowa.

źródło: wp.pl

 

Tybura w starciu z Harrisem będzie musiał uważać na ciosy rywala. Ten bowiem wszystkie zwycięstwa odniósł przez nokaut.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ