Gralka będzie walczył w Łodzi. Uniejowianin wystąpi na KSW 47

0
163
views

23 marca 2019 roku na gali KSW 47 w Atlas Arenie, uniejowianin Dawid Gralka (6-2, 4 Sub) zmierzy się z Pawłem Polityłą (3-1). Dla 28-letniego Gralki to drugi występ w KSW, tym razem przed własną publicznością.

Dawid Gralka zadebiutował w KSW po serii czterech wygranych z cenionymi rywalami. Zawodnik Shark Top Team na KSW 44 w czerwcu 2018 roku stanął naprzeciw Sebastiana Przybysza i musiał uznać wyższość rywala. 28-latek, który pochodzi z Uniejowa zwyciężył do tej pory cztery pojedynki przed czasem, za każdym razem w pierwszej rundzie.


Fot. uniejow.net.pl

Paweł Polityło zadebiutował w KSW zupełnie niespodziewanie. Polak wskoczył do karty dublińskiej gali KSW 40 na zaledwie dwa dni przed tym wydarzeniem. Mistrz Irlandii ADCC oraz Naga zmierzył się wtedy z Antunem Raciciem, który okazał się lepszy tego wieczora. Dla Polityły był to także zawodowy debiut w mieszanych sztukach walki. Od tamtej pory zanotował trzy wygrane na CRC 7 oraz BAMMA 35 i dzięki temu znów dostanie szansę walki dla KSW. Mieszkający na co dzień na Zielonej Wyspie Polityło w przeszłości przez dwa lata trenował w Bizonie Milicz z mistrzem KSW w wadze lekkiej i piórkowej, Mateuszem Gamrotem.

Pytany przez naszą redakcję, jak ocenia swojego nowego przeciwnika i jak przebiegają przygotowania, Dawid Gralka odpowiada:

,,Mój rywal to bardzo mocny zawodnik. Cieszę się, bo to prawdziwe wyzwanie. 12 tygodni dokładnie rozplanowanych przygotowań, 10-11 jednostek treningowych tygodniowo. Jak do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem i mam nadzieję, że kontuzje będą mnie omijały do końca”.

Fakt, że walka odbędzie się w Łodzi, czyli mieście, gdzie mieszka obecnie Dawid to, jak mówi dodatkowy zastrzyk motywacji.

Bilety na walkę Dawida Gralki można kupić na eBilet.pl.

W walce wieczoru marcowej gali w superstarciu zmierzą się mistrz KSW w wadze ciężkiej Phil de Fries oraz mistrz kategorii półciężkiej i pogromca Mameda Khalidova, Tomasz Narkun, a stawką pojedynku będzie pas królewskiej kategorii wagowej należący do Anglika. Na KSW 47 dojdzie także do starcia dwóch olbrzymich sił. Naprzeciw siebie staną najsilniejszy człowiek na Ziemi, Mariusz Pudzianowski, oraz debiutujący w KSW, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki. W innej z głównych walk wieczoru dojdzie do hitowego starcia pomiędzy byłymi mistrzami wagi półśredniej, Borysem Mańkowskim i Dricusem du Plessis. Przed własną publicznością wystąpią też po raz kolejny Karolina Owczarz oraz Bartłomiej Kopera.

źródło: uniejow.net.pl

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ