Poznaj Polskę na Sportowo

0
7
views

Trwa I etap Konkursu Wiedzy o piłce nożnej, na który serdecznie zapraszają Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Pierwsi uczestnicy już wypełniają testy. Szkoły i kluby, które jeszcze nie zgłosiły się do konkursu, nadal mogą się zarejestrować i zgłosić swoich uczniów do zabawy.


W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na Sportowo” uczniowie szkół podstawowych zmierzą się ze sobą na wiedzę o historii piłki nożnej w drodze do wielkiego finału. 15 listopada 2023 roku laureaci konkursów wojewódzkich powalczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W poprzednim roku w Konkursie Wiedzy udział wzięło ponad 2500 uczniów, a w finale wygrała reprezentacja województwa zachodniopomorskiego.

Od 18 września trwają rejestracje szkół i klubów do organizacji I etapu konkursu. Termin zakończenia zapisów uzależniony jest od województwa i ściśle powiązany z terminem zakończenia I etapu w danym województwie. W województwie łódzkim ten termin dobiega końca w czwartek (5 października).

Już teraz każda szkoła i klub po zarejestrowaniu się w aplikacji konkursowej mogą zgłosić uczniów oraz zaplanować i przeprowadzić testy konkursowe w swojej placówce.

Zachęcamy do udziału! Szczegóły dotyczące rejestracji szkół i klubów w konkursie znajdują się TUTAJ.

Kto może wziąć udział w Konkursie Wiedzy w roku 2023?

W Konkursie Wiedzy o piłce nożnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009-2015, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie w swojej szkole lub klubie piłkarskim (Jednostki Organizacyjne).

 

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ