Najaktywniejszy powiat poddębicki

0
39
views

Prawie 40 procent szkół z powiatu poddębickiego zgłosiło się do udziału w XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Najliczniej będzie w nim reprezentowany Uniejów, który wystawi drużyny w każdej z trzech kategorii wiekowych: dwie w U-12 chłopców, a po jednej w U-8 i U-10 dziewcząt i chłopców oraz U-12 dziewcząt.


Do tej pory w powiecie peddębickim z dziewiętnastu szkół chęć udziału w rozgrywkach zadeklarowało siedem placówek, czyli 36,8 proc. Próg trzydziestu procent został również przekroczony w mieście Skierniewice (33,3 proc.) oraz powiecie skierniewickiem (31,6 proc.). W tym ostatnim znalazła się również gmina, która będzie reprezentowana na każdym poziomie rozgrywkowym. Mowa o Godzianowie, mającym po jednej drużynie w każdej kategorii.

Tyle samo ekip wystawią do gry m.in. Rusiec i Buczek. Te gminy pozytywnie wyróżniają się odpowiednio w powiatach: bełchatowskim i łaskim, które pod względem liczby szkół zgłoszonych do turnieju plasują się w najsłabszej szóstce województwa. W pierwszym z nich na 57 szkół chęć przystąpienia do rozgrywek zadeklarowało tylko pięć (8,8 proc.), a w drugim z 28 szkół zgłosiły się trzy (10,7 proc.). Jeszcze słabiej wyglądają aktualne statystyki dotyczące powiatów pajęczańskiego (8,6 proc.) i wieruszowskiego (4 proc.) oraz dwóch dużych miast – Piotrkowa Trybunalskiego (6,5 proc.) i Łodzi (8,4 proc.). W stolicy województwa z 214 szkół swoje drużyny zgłosiło tylko 18. Lista uczestników nie jest jednak jeszcze zamknięta i wciąż można dołączyć do uczestników tegorocznego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Drużyny można zgłaszać do 28 lutego. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze i piłkarki rozpoczną w marcu 2023.

Pierwszym etapem rywalizacji będą eliminacje na szczeblu gminnym i powiatowym (w marcu i kwietniu 2023), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (w maju 2023). Po szesnaście czołowych drużyn w kraju – po jednej z każdego regionu w kategoriach U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt – wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl.

Liczba drużyn zapisanych do XXIII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.pdf

 

Jak wziąć udział w rozgrywkach?

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nieodpłatny, dziecięcy Turniej piłkarski skierowany do drużyn szkolnych, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zawody obejmują zasięgiem niemal cały kraj – mecze odbywają się w 95% powiatów w Polsce.


Jak można zgłosić się do gry? Kto może wziąć udział? Do kiedy można się zapisać? Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

Kto może wziąć udział w Turnieju?

W Turnieju rywalizować mogą drużyny szkolne z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych:

U-8 (dla dzieci urodzonych między 1 stycznia 2015 roku a 31 grudnia 2016 roku),
U-10 (dla dzieci urodzonych w okresie 1 stycznia 2013 – 31 grudnia 2014),
U-12 (dla dzieci urodzonych w okresie 1 stycznia 2011 – 31 grudnia 2012).

Chłopcy i dziewczynki rywalizują w odrębnych kategoriach. Dopuszczalne jest jednak zgłoszenie dziewczynek do drużyny chłopców

To, co wyróżnia Turniej, to jego powszechność. Nie trzeba regularnie trenować w klubie, aby móc przeżyć niezapomnianą przygodę. Podwórkowy charakter Turnieju sprawia, że jest on skierowany do wszystkich dzieci, które kochają piłkę nożną. Bez znaczenia czy pochodzą z dużego miasta czy małej wsi – to rozgrywki dla każdego, kto lubi ruch na świeżym powietrzu i sportową rywalizacją w duchu fair-play.

Celem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest zachęcanie dzieci w wieku szkolnym do gry w piłkę nożną, dlatego udział w rozgrywkach jest zupełnie bezpłatny – zarówno dla szkół, jak i dzieci.

Jak zapisać drużynę do Turnieju?

Drużynę do Turnieju zgłosić mogą wyłącznie pracownicy szkoły, na przykład nauczyciele czy koordynatorzy sportowi. Zapisy odbywają się tylko poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.zpodworkanastadion.pl, gdzie dostępna jest również pełna instrukcja opisująca proces zgłaszania drużyn oraz harmonogram rozgrywek. Po dopełnieniu formalności przez rodziców (którzy również muszą zgłosić dzieci do Turnieju), pracownik szkoły może wygenerować formularz zgłoszeniowy, który musi podpisać dyrektor szkoły.

W razie problemów z rejestracją, pomocy udzieli Dział Wsparcia PZPN (e-mail: wsparcie@pzpn.pl, tel. 732 122 222).

Co, jeżeli szkoła nie zapisała jeszcze drużyny na Turniej?

W sytuacji, gdy szkoła jeszcze nie zapisała swoich drużyn, warto wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponować nauczycielowi wychowania fizycznego, wychowawcy lub dyrektorowi szkoły wysłanie zgłoszenia. Można również połączyć siły z rodzicami innych dzieci uczących się w tej samej placówce i wspólnie wybrać się do nauczyciela, by porozmawiać o zgłoszeniu.

Do stworzenia drużyny wystarczy zaledwie sześciu uczestników (pięciu w przypadku kategorii U-8), a pomiędzy etapami możliwa jest modyfikacja listy zgłoszeniowej.

Zapisy na Turniej przedłużone do 28 lutego

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. Sponsorem głównym od 17 lat jest marka Tymbark.

W XXIII edycji zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (w marcu i kwietniu 2023 r.), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (w maju 2023 r.). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w Turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.

Raport z zapisu drużyn – 20.02.2023.xlsx

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Turnieju jest marka Tymbark. Patronem Honorowym rozgrywek jest Prezydent RP Andrzej Duda. Turniej współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jedna z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

 

Sprawdź, czy Twoja szkoła zapisała się do największego turnieju piłkarskiego w Europie!

Przed nami ostatnie dni zapisów do XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – ostateczny termin mija we wtorek 28 lutego 2023 roku.


Trenerze! Zawodniku! Uczniu! Rodzicu! Nauczycielu! Dyrektorze!
Sprawdź, czy Twoja szkoła zapisała się do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Lista szkół, które do dziś zapisały się do Turnieju znajduje się w załączniku.

Jeśli Twojej placówki nie ma na liście poproś pilnie pracownika szkoły, aby dokonał zgłoszenia. Jak to zrobić? Instrukcja zgłaszania dostępna jest tutaj.

Pamiętaj, że termin zgłoszeń mija ostatecznie we wtorek 28 lutego 2023 roku.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzięki dużemu zaangażowaniu środowiska piłkarskiego i firmy MASPEX (właściciel marki Tymbark) od lat jest bardzo atrakcyjnym Turniejem, w którym chcą brać udział tysiące dzieci w całej Polsce. Na dziś liczba zapisanych drużyn jest już większa niż zeszłym roku, co pokazuje że Turniej cieszy się coraz większą popularnością. Chcemy, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trafił do jak największej liczby szkół tak, żeby dzieci z każdej miejscowości w Polsce miały szansę wziąć w nim udział.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Biorą w nim udział drużyny ze szkół podstawowych w następujących kategoriach:

dziewczęta U-12 (roczniki 2011 i 2012),
chłopcy U-12 (roczniki 2011 i 2012),
dziewczęta U-10 (roczniki 2013 i 2014),
chłopcy U-10 (roczniki 2013 i 2014),
dziewczęta U-8 (roczniki 2015 i 2016),
chłopcy U-8 (roczniki 2015 i 2016).

Wszystkie zgłoszone drużyny najpierw rozgrywają eliminacje gminne (marzec-kwiecień), następnie odbywa się etap powiatowy (kwiecień) oraz Finał Wojewódzki (maj). Najlepsze drużyny z każdego województwa w kategoriach U-12 i U-10 wezmą udział w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.

Więcej informacji o Turnieju na stronie: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/kontakt

Regulamin Turnieju: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/pliki-do-pobrania

Dlaczego warto zgłosić drużynę do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Oto 5 powodów:

1. To Turniej równych szans

Turniej rozpoczyna się od etapów regionalnych – gminnych i powiatowych. Udział w nich biorą drużyny z aż 95% powiatów w Polsce. Nieważne, czy pochodzisz z dużego, wojewódzkiego miasta czy z niewielkiej miejscowości, wszyscy uczestnicy rozgrywek mają takie same szanse na udział w ogólnopolskich finałach. W minionej edycji Turnieju w finale w Warszawie wystąpiły drużyny m.in. z Gubina (16 tys. mieszkańców), Żórawiny (2,5 tys. mieszkańców), Idzbarku (550 mieszkańców) czy Sławy (4 tys. mieszkańców).

– Jesteśmy z małej miejscowości, trenuje u nas 16 chłopców o różnym potencjale piłkarskim. Jedni kochają piłkę, a inni przychodzą, bo im się nudzi. Jednak dzięki Turniejowi wszyscy zrozumieli, że chcą jeszcze więcej trenować i rozwijać się piłkarsko. To było dla nich wielkie przeżycie. Warto było się zapisać – powiedział Krystian Stanios, trener grupy ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie (3 tys. mieszkańców), która w XXII edycji zajęła 9. miejsce w Polsce w kategorii U10.

2. Udział nic nie kosztuje

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to inicjatywa niekomercyjna, a więc nieodpłatna zarówno dla uczestniczących szkół, jak i dla dzieci. Chłopcy i dziewczynki mogą przeżyć wspaniałe, piłkarskie emocje, a rodzice i nauczyciele nie ponoszą za to żadnych opłat.

– Rolą Turnieju jest upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci. Wierzymy, że dzięki udziałowi w rozgrywkach dzieci kochające piłkę nożną znajdą jeszcze większą motywację do trenowania, a te, dla których to dopiero pierwszy kontakt z futbolem na zorganizowanym poziomie, odnajdą w grze nową pasję i będą kontynuować piłkarską przygodę w swoich lokalnych klubach – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

3. To cenna lekcja dla dzieci

Myślą przewodnią Turnieju jest czerpanie radości z gry w duchu wzajemnego szacunku i zdrowej, sportowej rywalizacji. Choć nagrody są atrakcyjne i warto się o nie postarać, najważniejsza jest dobra zabawa i nauka. Dzięki udziałowi z rozgrywkach, dzieci poznają wartość, jaką niesie za sobą współpraca w grupie i uczą się panowania nad emocjami. Bardzo ważne jest też zrozumienie zasad fair play, w czym pomaga specjalny system „zielonych kartek”.

Sędziowie prowadzący mecze w Turnieju zostawiają żółte i czerwone kartoniki w szatni, a na boisko zabierają tylko takie w kolorze zielonym. Pokazują je zawodnikom i zawodniczkom, którzy w czasie gry wyróżnili się uczciwym czy grzecznym zachowaniem – na przykład wybiją piłkę na aut, gdy jednego z przeciwników boli noga i nie może kontynuować gry.

W Finale Ogólnopolskim wręczana jest również Nagroda Fair Play dla drużyny, która otrzyma najwięcej zielonych kartek. Dzięki temu dzieci uczą się, że warto odznaczać się dobrym zachowaniem.

4. Zwycięzcy poznają swoich idoli

Zachętą do jak największych, boiskowych wysiłków jest wyjątkowa nagroda główna. Zawodnicy najlepszych drużyn Turnieju spotkają się bowiem z piłkarzami reprezentacji Polski, a następnie obejrzą mecz naszej kadry prosto z trybun stadionu PGE Narodowego.

W 2022 roku w swoich kategoriach zwyciężyli chłopcy z SP 18 Mamy Talenty Olsztyn (U10) i SP 5 Gdańsk (U12) oraz dziewczynki z UKKS Katowice (U10) i Beniaminka Krosno (U12). Oprócz spotkania z idolami i oglądania meczu, dzieci w ramach nagrody wzięły udział w treningu z trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski.

– Każdy z etapów nagrody to dla dzieci nie tylko piękne emocje, ale także bezcenne doświadczenie i motywacja do dalszych treningów. Dzięki spotkaniu z kadrą i udziałowi w zajęciach, chłopcy i dziewczynki zobaczyli w jakim miejscu mogą się kiedyś znaleźć – podkreśla Maciej Kostrzewa, trener SP5 Gdańsk.

5. Można postawić pierwszy krok w kierunku gry w reprezentacji Polski

Chyba każdy młody adept piłki nożnej marzy, by za kilka lat, gdy już dorośnie, zagrać w reprezentacji Polski. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomita okazja, by postawić na tej drodze pierwszy, duży krok. Mecze w etapach wojewódzkich i ogólnopolskich Turnieju oglądają bowiem trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy obserwują utalentowanych chłopców i dziewczynki pod kątem powołań na obozy Akademii Młodych Orłów czy – w przyszłości – młodzieżowych reprezentacji Polski.

Przez 23 lata Turnieju, w kadrach młodzieżowych na różnych szczeblach i w seniorskich reprezentacjach Polski występowało już wielu jego byłych uczestników i uczestniczek, m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) i Paulina Dudek (PSG), Piotr Zieliński (SSC Napoli) i Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Jakub Kiwior (Arsenal) oraz Arkadiusz Milik (Juventus) – uczestnicy ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

Liczba drużyn zapisanych do XXIII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.pdf

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ