NA PRZEPUSTCE, PIJANY NA ZAKAZIE WJECHAŁ W OGRODZENIE POSESJI

0
46
views

78-latek kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Na prostym odcinku drogi uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny, okazało się że miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz jest w trakcie wykonywania kary w zakładzie karnym do którego nie zgłosił się po zakończeniu przepustki.

20 lutego 2023 roku o godzinie 13:45 do dyżurnego poddębickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Poddębice z którego wynikało, że pojazd uderzył w płot ogradzający posesję zgłaszającego. Policjanci na miejscu zastali w pojeździe kierującego. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusze wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało 1,16 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz aktualnego ubezpieczenia OC. Dodatkowo, sprawca zdarzenia odbywał karę w jednostce penitencjarnej, do której nie stawił się po zakończeniu przepustki. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Teraz 78-latkowi za nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PODDĘBICACH

Od 20 do 26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Każda osoba będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju. W ramach tej inicjatywy w wyznaczonych dniach policjanci z jednostek garnizonu łódzkiego, będą udzielać porad i informacji ofiarom przestępstw. Zainteresowani mogą zgłaszać się osobiście do komend powiatowych i miejskich policji lub skontaktować się telefonicznie z wyznaczonymi funkcjonariuszami dyżurującymi w ich siedzibach. Informacje dotyczące godzin dyżurów oraz osób udzielających pomocy znajdują się na stronach internetowych poszczególnych komend.

800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w RodziniePod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury „Niebieskiej Karty”, np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 15.30 (połączenie bezpłatne).

Zainteresowani mogą zgłaszać się w godzinach 7:30 – 15:30 do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.
Policjanci dyżurują pod numerem 47 845-22-39.

mł.asp.Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ