Został uruchomiony pakiet antykryzysowy przez nasz rząd który do niczego się nie nadaje. Zwykłe mydlenie oczu.

1
49
views

1. Dopłata 5000 zł dla firmy jeżeli firma nie zwolni pracownika przez 6 miesięcy

Koszt utrzymania pracownika przez 6 miesięcy wynosi prawie 20 tysięcy przy minimalnej krajowej. Jak teraz firma ma zapewnić zatrudnienie przez 6 miesięcy, jeżeli bardzo wiele firm od dwóch tygodni nie zarobiło ani złotówki. W wielu branżach nie ma popytu na nic. Ludzie trzymają gotówkę ponieważ gotówka to jedyne co ma wartość na daną chwilę. Restauracje, transport, produkcje, usługi – wszystko stoi i nie ruszy przynajmniej przez 2 miesiące. Nic nie daje dopłata 5000 zł.

2. System płacy 40 – 40 – 20

Państwo będzie dopłacało pracodawcy do wypłaty 40%, drugie 40% ma zapłacić pracodawca, natomiast 20% idzie w powietrze. I tutaj rodzi się kolejny problem a jednocześnie taki sam jak wyżej. Jeżeli firma stoi, nie zarabia, przychody 0 zł to ile to jest 40% z 0 zł. Żadna to pomoc.

3. Zawieszenie składek ZUS na 3 miesiące

Jeżeli było by to umorzenie to OK, jednak zawieszenie nic nam nie da. Nasz rząd nie bierze pod uwagę tego że firmy za 3 miesiące jak dobrze wszystko pójdzie, to dopiero będą ruszać ze wszystkim i to w okrojonym składzie. A składki trzeba będzie płacić i na bieżąco i te zawieszone.

Ta cała pomoc dla przedsiębiorców to mydlenie oczu bo i tak nikt z tego nie skorzysta. Firmy się zawieszają lub zamykają, zwalniani są pracownicy, produkcja staje. Kilka Państw wprowadziło pomoc dla firm, zwalniając z płacenia podatku, ZUSu oraz różnych sprawozdawczości na które teraz firmy nie mają głowy. Zaraz firma musi wysyłać VAT, CIT, JPK, BDO, PIT i myślę że to będą ich ostatnie podatki jakie wyślą. Nasz rząd jest pusty, nie ma kasy więc nie zaryzykuje zwolnieniami dla firm. To samo tyczy się wyborów. Nie zostaną przesunięte, ponieważ MAJ-CZERWIEC to będzie kumulacja bezrobocia i oby ludzie nie wyszli na ulicę. Jeżeli tak się stanie a wybory zostaną przesunięte, to obecny rząd raczej ich nie wygra bo ludzie będą na skraju załamania.
Szykuje nam się załamanie rynku większe niż w 2008 roku. Nie piszę o zarażeniach bo to nie ma żadnego sensu. Za miesiąc lub dwa nie będzie po nim śladu a rynki zostaną na dnie. Nawet jak wirus odpuści, to w ludzkiej głowie zostanie strach który będzie blokował jakiekolwiek inwestycje.

Nie liczcie na pomoc Państwa – możemy pomóc tylko sobie.

Nasza firma wychodzi z inicjatywą darmowej pomocy przy reklamach na FB oraz Google. Dostosowujemy się do sytuacji. Jeżeli Twoja firma cierpi z powodu braku klientów, pomożemy, doradzimy oraz ustawimy kampanie reklamowe na konkretne lokalizacje. Wystarczy do nas napisać na priv.
Mamy typowy efekt motyla. Chińczyk zjadł nietoperza i na świecie zrobił się kryzys.

#koronowirus #Morawiecki #PILNE

 

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ