Zobacz KALENDARZ IMPREZ 2019 w Uniejowie

0
806
views

Co roku  na terenie miasta i gminy Uniejów organizowane są setki imprez kulturalnych i sportowych. We współpracy z instytucjami, spółkami, organizacjami i stowarzyszeniami zaangażowanymi w organizację gminnych wydarzeń kulturalnych powstał kolejny ,,Kalendarz imprez” wydany przez Urząd Miejski w Uniejowie, w którym można przeczytać jakie wydarzenia czekają na mieszkańców i gości uzdrowiska w 2019 roku.

Tegoroczny kalendarz opracowały wspólnie: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, Urząd Miasta w Uniejowie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Termy Uniejów Sp. z o.o. w Uniejowie.

Wśród wydarzeń organizowanych w Uniejowie i na terenie gminy są imprezy o zasięgu i charakterze lokalnym, ale również ogólnopolskim i międzynarodowym. Poniżej przedstawiamy największe imprezy, których organizację zaplanowano na ten rok w Uniejowie oraz do pobrania ,,Kalendarz imprez 2019″ zawierający spis wszystkich planowanych wydarzeń. Wśród imprez są takie, które w Uniejowie odbywają się już cyklicznie, ale także nowe – jak np. ,,I Otwarte Mistrzostwa Polski „Noszenia żon” w Uniejowie”.

Czy będą duże koncerty?


Które z gwiazd w tym roku odwiedzą Uniejów? O tym przekonamy się zapewne latem. Na zdj. Robert Gawliński (WILKI), który wystąpił w Uniejowie w 2014 roku.

Według zapowiedzi planowane są również w tym roku koncerty gwiazd, które zawsze przyciągają do Uniejowa tysiące widzów. Niestety dokładny termin tych imprez nie jest jeszcze znany.

,,Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej oraz fanpage na Facebooku www.facebook.com/uniejow, na których będziemy zamieszczali informacje o wszystkich imprezach – również o dwóch dużych, letnich koncertach plenerowych – informuje uniejowski urząd miasta”.

Jakie imprezy m.in. w tym roku w Uniejowie?

13 stycznia (niedz.) 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

9 lutego (sob.) „Od Przedszkola do Seniora” (zobacz jak było rok temu). Mieszkańcy Spycimierza pokazują jak można bawić się i integrować. To już czwarta impreza z tego cyklu.

fot. uniejow.net.pl

16 lutego (sob.) Turniej Wsi Gminy Uniejów – Wilamów (strażnica OSP). Mieszkańcy sołectw z terenu gminy walczą w zabawnych konkurencjach o Złote Widły.

2 marca (sob.) i 23 listopada (sob.) Otwarty Halowy Turniej Piłki Siatkowej im. Zbigniewa Dominiaka. Co roku turniej rozgrywany jest dwukrotnie i przyciąga coraz więcej drużyn.

12-14 kwietnia (pt.-niedz.) 6. Uniejowski Festiwal Smaków. To cykliczna impreza, podczas której można degustować wiele potraw, przygotowywanych w uniejowskich lokalach gastronomicznych.

13 kwietnia (sob.) XVII Wiosenne POW WOW – Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej. Impreza, którą zapoczątkował w mieście Zdzisław ,,Ranores” Wszołek. Dzisiaj w organizacji festiwalu bierze udział także młodsze pokolenie Wszołków, które przybliża widzom życie i kulturę Indian.

Na zdj. Robert Soto podczas pokazu Hoop Dance.

4-5 maja (sob.-niedz.) XIV Jarmark Średniowieczny. Podczas jarmarku turyści mają okazję odwiedzić stragany, ale także oglądać widowiskowe pokazy walk rycerskich czy pokazy sokolników.

8 czerwca (sob.) V ExTERMYnator 2019 To ekstremalny bieg przełajowy, w którym wśród nagród są m.in. skoki ze spadochronem. Jak wskazuje sama nazwa biegu, jego trasa jest trudna i wymagająca.

8 czerwca (sob.) I Otwarte Mistrzostwa Polski „Noszenia żon” w Uniejowie. Dzięki współpracy Uniejowa z fińskim partnerem, uzdrowisko nabyło prawa do organizacji w Polsce zawodów w noszeniu żon, które są organizowane w Sonkajärvi od 1992 roku.

14-16 czerwca (pt.-niedz.) Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej w Uniejowie. To druga już edycja festiwalu, podczas którego w Uniejowie powstają instalacje tworzone przez polskich i zagranicznych artystów.

20 czerwca (czw.) Uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu. Układanie kwietnych dywanów przez mieszkańców przyciąga corocznie tysiące gości z całego kraju, ale także z zagranicy.

6-7 lipca (sob.-niedz.) XV Turniej Rycerski. Turnieje organizowane w Uniejowie to prawdziwe widowiska. Podczas trzynastego turnieju gościem specjalnym był Daniel Olbrychski.

14 lipca (niedz.) Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. W tym roku odbędą się już szóste zawody, podczas których widzowie będą mogli oglądać zmagania zaprzęgów konnych na torze z przeszkodami

27 lipca (sob.) VI Festiwal Lawendy. Występy muzyczne, live cooking, warsztaty tematyczne oraz stoiska z wyrobami z lawendy to część atrakcji, które pojawiają się podczas festiwalu organizowanego w Uniejowie.

13 października (niedz.) XIII Ogólnopolski Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł „Sanus per Aquam – zdrowie przez wodę”. Ponad tysiąc uczestników bierze udział co roku w biegu organizowanym przez Klub Biegacza GEOTERMIA Uniejów.

28-29 listopada (czw.-pt.) Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie. Już po raz drugi Uniejów przejmie rolę organizatora tego międzynarodowego wydarzenia, podczas którego spotykają się i rozmawiają przedstawiciele samorządu, biznesu i nauki.

To tylko niewielka część tego, co wydarzy się w gminie Uniejów w tym roku. Wszystkie planowane imprezy można znaleźć w KALENDARZU IMPREZ 2019, który można otworzyć w pliku (PDF), po kliknięciu zdjęcia poniżej.

Oczywiście o wszystkich zbliżających się imprezach możecie przeczytać na naszym portalu.

źródło: Uniejow.net.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ