„ZGODA NA WESELA”. ALE BĘDĄ WARUNKI. ZAPOWIEDŹ MINISTRA

0
448
views

Organizacja wesel dozwolona. Ministerstwo zapowiada

Organizacja wesel w ograniczonym gronie będzie możliwa. – Ministerstwo zarekomenduje zgodę na imprezy do 50 uczestników – powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Cieszyński. Szczegółowe wytyczne ma w tej sprawie przedstawić Główny Inspektor Sanitarny.

O tym, że resort poda wytyczne jeszcze w tym tygodniu, poinformował w programie Wirtualnej Polski „Newsroom” wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

– Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować – mówił Cieszyński.

W piątek wszystko stało się jasne. – Ministerstwo zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników – powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Cieszyński.

Dokładne wytyczne ma przedstawić Główny Inspektor Sanitarny, działający w porozumieniu z resortem rozwoju. – Wesela miałyby zostać włączone do kolejnego etapu rozmrażania gospodarki i życia społecznego. Szczegóły zostaną przedstawione przez premiera prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – powiedział Cieszyński.

Najpewniej imprezy będą już legalnie organizowane od lipca. – Myślę, że już w lipcu będzie można urządzać większe uroczystości. Duże wesela to nie będą, ale tak do 50 osób. Będziemy o tym na bieżąco informować z premierem Mateuszem Morawieckim – mówił wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

To kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Wcześniej rząd stopniowo decydował o zmianie limitów w sklepach spożywczych, później otwarte zostały galerie handlowe, hotele, a w ostatnim czasie również restauracje.

Do pracy od poniedziałku mają wrócić szkoły, gdzie będą organizowana opieka dla dzieci w klasach I-III. Kolejny etap spodziewany jest prawdopodobnie na początku czerwca. Więcej informacji powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ