Obserwuj nas na Facebook

„ZGODA NA WESELA”. ALE BĘDĄ WARUNKI. ZAPOWIEDŹ MINISTRA

Organizacja wesel dozwolona. Ministerstwo zapowiada

Organizacja wesel w ograniczonym gronie będzie możliwa. – Ministerstwo zarekomenduje zgodę na imprezy do 50 uczestników – powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Cieszyński. Szczegółowe wytyczne ma w tej sprawie przedstawić Główny Inspektor Sanitarny.

O tym, że resort poda wytyczne jeszcze w tym tygodniu, poinformował w programie Wirtualnej Polski „Newsroom” wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

– Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować – mówił Cieszyński.

W piątek wszystko stało się jasne. – Ministerstwo zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników – powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Cieszyński.

Dokładne wytyczne ma przedstawić Główny Inspektor Sanitarny, działający w porozumieniu z resortem rozwoju. – Wesela miałyby zostać włączone do kolejnego etapu rozmrażania gospodarki i życia społecznego. Szczegóły zostaną przedstawione przez premiera prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – powiedział Cieszyński.

Najpewniej imprezy będą już legalnie organizowane od lipca. – Myślę, że już w lipcu będzie można urządzać większe uroczystości. Duże wesela to nie będą, ale tak do 50 osób. Będziemy o tym na bieżąco informować z premierem Mateuszem Morawieckim – mówił wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

To kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Wcześniej rząd stopniowo decydował o zmianie limitów w sklepach spożywczych, później otwarte zostały galerie handlowe, hotele, a w ostatnim czasie również restauracje.

Do pracy od poniedziałku mają wrócić szkoły, gdzie będą organizowana opieka dla dzieci w klasach I-III. Kolejny etap spodziewany jest prawdopodobnie na początku czerwca. Więcej informacji powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

źródło: money.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego