TERMINALE PŁATNICZE W CODZIENNEJ SŁUŻBIE POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO

0
31
views

Od początku 2018 roku policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie posiadają przy sobie terminale płatnicze. Oznacza to, że osoba ukarana mandatem nie tylko może uiścić mandat na miejscu kontroli drogowej ale także pozwala to w dzisiejszych czasach, czasach pandemii aby w wielu przypadkach unikać zbędnego kontaktu np. z urzędami pocztowymi. Prawie każdy z nas posiada kartę płatniczą. Cała czynność trwa tylko kilkanaście sekund.

Przekonał się o tym jak łatwo skorzystać z takiej płatności kierujący citroenem, który 19 maja 2020 roku około godz. 18:00 na ul. Bandurskiego spowodował kolizję drogową.  Wówczas na 57-letniego kierującego policjanci nałożyli mandat karny, pouczając o prawie do odmowy a także o tym, żer może on skorzystać z uiszczenia grzywny na miejscu zdarzenia przy pomocy terminala płatniczego. Mężczyzna skorzystał z tej formy płatności. 57-latek stwierdził, że taka forma jest po pierwsze wygodna, po drugie szybko zapomina się o karze i w czasach pandemii nie naraża go na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Dotychczas kierujący o tej formie płatności wypowiadają się przychylnie zgodnie twierdząc, że obecnie większość opłat za rachunki i zakupy robią w formie bezgotówkowej. Przypominamy, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno funkcjonariuszy jak i osób ukaranych każdorazowo po użyciu urządzenie jest dezynfekowane.

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż
WRD KMP w Łodzi

  • Terminal płatniczy na tle m in. czapki policyjnej
  • Policjant ruchu drogowego mierzący prędkość uczestników ruchu drogowego

Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk w związku z coraz częściej pojawiającymi się atakami hejtu i bezpośrednich gróźb wobec policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin, w specjalnym liście zapewnił, że zawsze będzie bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy i pracowników, a osoby, które dopuszczają się takich czynów, poniosą odpowiedzialność. Komendant Główny Policji jednocześnie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji za służbę w tym trudnym dla wszystkich czasie, za zaangażowanie, poświęcenie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków.

źródło: http://www.lodz.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ