ZADBAJMY O ZWIERZĘTA ZIMĄ

0
13
views

Pamiętajmy, że zwierzęta tak samo jak ludzie odczuwają skutki niskich temperatur. Podczas zimowych mroźnych dni i nocy zwierzęta pozostające poza domem narażone są na niebezpieczeństwo. W tych trudnych warunkach zadbajmy o to, aby pupile miały miskę z ciepłym jedzeniem i schronienie przed mrozem.

Według ustawy o ochronie zwierząt ,,zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Sposób w jaki traktujemy swoje czworonogi świadczy o naszym człowieczeństwie. Każdy, kto decyduje się na posiadanie zwierzęcia, musi pamiętać, że należy zapewnić mu odpowiednie warunki bytowania. Szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, kiedy niskie temperatury narażają naszych pupili na wychłodzenie. Zadbajmy by nasz czworonożny przyjaciel mógł schronić się w uszczelnionej, ocieplonej budzie. Podczas dużych mrozów zapewnijmy mu nocleg w cieplejszym pomieszczeniu. Garaż, stodoła czy piwnica może być miejscem w którym znajdzie schronienie przed skutkami niekorzystnej pogody. Podczas mrozów powinniśmy też zadbać by dla utrzymania odpowiedniej temperatury ciała nasz pupil dostawał porcję ciepłego jedzenia w większej ilości. Pomóżmy im przetrwać zimę. Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt. Jeśli widzimy zwierzę przywiązane do ogrodzenia, czy słupa nie mogące się schronić – reagujmy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, na właścicielach zwierząt spoczywa obowiązek zapewnienia im należytych warunków i sprawowania nad nimi opieki. Nie wywiązanie się z tego obowiązku może grozić wysoką grzywną lub karą więzienia.

Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami, przetrzymywaniu ich w niewłaściwych warunkach bytowania, poinformuj odpowiednie służby, zadzwoń na nr 112.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

źrodło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ