WOJEWÓDZKIE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

25 lutego 2021 roku, policja przeprowadzi na drogach województwa łódzkiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Nadrzędnym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m. in. z brakiem panowania nad pojazdem i wpływa, w istotny sposób na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość  rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

 

„ODBLASKI ŻYCIA” Z PODDĘBICKĄ POLICJĄ

W ramach akcji „Rower” funkcjonariusze poddębickiej komendy, wręczali elementy odblaskowe oraz pouczali użytkowników jednośladów, na co trzeba zwracać uwagę, żeby poruszać się na nich bezpiecznie.

W ramach prowadzonych działań „Rower”, poddębiccy policjanci kontrolowali m.in., czy cykliści jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz czy  posiadają  odpowiednie oświetlenie. Pamiętajmy, że rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, a zarazem jednym z najbardziej narażonych na negatywne skutki wypadku lub kolizji. W konfrontacji z pojazdem kilkanaście razy cięższym i szybszym, praktycznie nie ma szans.

Popularność roweru zauważalnie rośnie. Dla jednych jednoślad stał się codziennym środkiem transportu, dla innych sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Ważne, by podczas rowerowych podróży kierować się rozwagą i ostrożnością. Należy także pamiętać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Największy wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma jego zachowanie na drodze i dobra widoczność. Dlatego poza obowiązkowym oświetleniem roweru, zalecamy noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają naszą widoczność i poprawiąją bezpieczeństwo.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS