WIEŚCI Z POWIATU

0
77
views

Powiat Poddębicki uzyskał wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej oraz na opiekę wytchnieniową

  Powiat Poddębicki uzyskał wsparcie w wysokości 160 665 zł na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz sprzętu audiowizualnego dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Ponadto w ramach przyznanej przez Wojewodę Łódzkiego dotacji zakupione zostaną środki ochrony osobistej i środki dezynfekujące do bezpośredniej walki z epidemią dla rodziców zastępczych jak i dzieci przebywających pod ich opieką.
Projekt pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 – Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej.
Wsparcie uzyskają również opiekunowie oraz członkowie rodzin sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Powiat Poddębicki w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, uzyskał dofinansowanie w wysokości prawie 11,5 tys. zł, w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, współfinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego. Projekt obejmuje świadczenie usługi opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji/dietetyki.

 

Piknik zdrowia i urody już 29 sierpnia w Uniejowie

   W sobotę 29 sierpnia 2020 r. o godz. 15.00 zapraszamy na boiska przy Szkole Podstawowej w Uniejowie na Piknik Zdrowia i Urody. Samorząd Powiatu Poddębickiego, Fundacja Inicjatywy Powiatu Poddębickiego przy współpracy z Gminą Uniejów, Termami Uniejów oraz Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uniejowie, z finansowym wsparciem Samorządu Województwa Łódzkiego przygotowali szereg atrakcji, aby sobotnie popołudnie spędzić aktywnie i przyjemnie.
Na uczestników, w szczególności seniorów czekają bezpłatne porady specjalistów m.in. rehabilitantów, psychologów, dietetyków, okulistów i optometrystów. Będzie można również wykonać badania gęstości kości w kierunku osteoporozy oraz zbadać słuch. Ponadto w trakcie Pikniku konsultanci kosmetyczni oraz instruktorami jogi, aerobiku, zumby udzielą fachowych porad wszystkim zainteresowanym.
Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra ZHP – OSP Uniejów, Grupa Mażoretek „Driada”, Kapela „Spod Baszty”, Zespół Śpiewaczy „Włościanki” z Wielenina, Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Polne” z Kwiatkowic. Na uczestników czekają również pokazy karate. Ponadto funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach doradzą, jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo.
Przypominamy o konieczności przestrzegania podczas Pikniku zaleceń w związku z zagrożeniem COVID -19 (maseczki, zachowanie dystansu społecznego).

- plakat_zdrowia_i_urody.jpg

Serdecznie zapraszamy.

 

Szkoła Muzyczna I stopnia w Uniejowie ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021

 Szkoła Muzyczna I stopnia w Uniejowie z oddziałem w Poddębicach ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Naukę w szkole muzycznej mogą rozpocząć dzieci i młodzież w wieku 9 – 16 lat.

Zapraszamy na egzaminy wstępne:

  1. Czwartek 27.08.2020r. Uniejów ul. Targowa 21 godz. 14:00
  2. Piątek 28.08.2020r. Poddębice  LO  ul. Łęczycka 13/15 godz. 14:00

Dokumentacja kandydata do wypełnienia na miejscu (UWAGA: będzie potrzebny PESEL).

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 603-870-488.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o zakrycie ust i nosa maseczkami ochronnymi.

Zapraszamy serdecznie !

- szkola_muzyczna_nabor_2020_2021.jpg

Szkoła Muzyczna I stopnia w Uniejowie
źródło: poddebicki.pl

Misja Przygoda w ostatni weekend sierpnia w Uniejowie

W dniach 29-30 w Uniejowie odbędzie się I Przygodowo-Historyczny Festiwal Misji Skarb w Uniejowie. W programie m.in. żywe lekcje historii, przejażdżki prawdziwym czołgiem, a także spotkanie z bohaterami programu Misji Skarb.

Zaledwie kilka miesięcy temu informowaliśmy o kręconym w grodzie termalnym odcinku na potrzeby programu Misja Skarb realizowanego przez telewizję Fokus TV (tutaj).
Za niespełna dwa tygodnia bohaterowie programu ponownie zawitają do Uniejowa, tym razem w charakterze gości specjalnych i współorganizatorów w ramach I Przygodowo-Historycznego Festiwalu Misji Skarb.
Misja Skarb – autorska produkcja Fokus TV
Misja Skarb to prawdziwa gratka dla ciekawych świata, fanów historii i mocnych wrażeń! Program ma formułę serialu dokumentalnego, który w nowoczesnej oprawie wizualnej, prezentuje  trudy szukania skarbów w zabawnej atmosferze, tworzonej przez bohaterów. Dodatkowo użycie najnowocześniejszego sprzętu zaspokaja ciekawość fanów technologii. Dokumentalna seria, dostarcza najświeższych informacji z dziedziny eksploracji terenów Polski. Przy tym, niemal w duchu filmów Spielberga i ich nieposkromionego bohatera – Indiany Jonesa, nie brakuje w niej dobrej zabawy i solidnej dawki humoru.
Wszystko dzięki nietuzinkowym postaciom, które „Misja Skarb” portretuje. Jej bohaterami jest trio poszukiwaczy, których determinacja, wiedza oraz osobliwe podejście do życia powoduje, że znajdują oni artefakty tam, gdzie inni już dawno się poddali. Dawid to prężny przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę budowlaną. Znany jest jako doskonały organizator i mózg wszystkich operacji. Kiler jest człowiekiem o niezłomnym przekonaniu w sukces. Zawodowo zajmuje się inspekcją warszawskiego metra. Trzecim uczestnikiem jest Cichy. To dziarski sołtys o dużej odwadze i zapalony nurek.
Misja Skarb – Misja Przygoda
Pobyt uczestników programu w uzdrowisku, doświadczenie Uniejowa w organizacji imprez historycznych takich jak: Turnieje Rycerskie i Jarmarki Średniowieczne oraz tradycja prowadzonych w Uniejowie badań archeologicznych i poszukiwań skarbów w oparciu o niezwykłe losy i wielowiekową historię miasta doprowadziły do powstania interesującego projektu Misja Przygoda, którego wyrazem będzie I Przygodowo-Historyczny Festiwal Misji Skarb. To połączenie wielkiej pasji do historii, archeologii, poszukiwań, a przede wszystkim PRZYGODY. Przygody, która łączy to wszystko w jeden cel.
W naszej misji kierujemy się tym, aby opowiadać, pokazywać, doświadczać i dostarczać niepowtarzalnych wrażeń. A wszystko to w przystępny, ciekawy sposób, przepełniony doskonałą zabawą i atrakcjami – mówią organizatorzy imprezy.
Bohaterowie Misji Skarb ponownie w Uniejowie
W ostatni weekend sierpnia bohaterowie Misji Skarb będą gościć na pierwszym historycznym festiwalu w Uniejowie. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie można spotkać się z trójką bohaterów w różnych miejscach Uniejowa. Będą oni obecni podczas prezentowania wielu atrakcji jakie będą czekały na gości festiwalu. Widzowie będą mieli okazje porozmawiać z prowadzącymi program oraz usłyszeć wiele pozakulisowych historii. W sobotni wieczór na uniejowskim rynku, w kinie pod chmurką planowana jest przedpremierowa edycja filmu Misji Skarb na premierze której obecni będą sami bohaterowie programu.
I Przygodowo-Historyczny Festiwal Misji Skarb w Uniejowie
Festiwal jest wydarzeniem o charakterze przygodowo-historyczno-archeologiczno-rekonstrukcyjnym, które docelowo ma przekształcić się w imprezę cykliczną plenerową.
Inicjatywa umożliwi stworzenie płaszczyzny spotkań dla wszelkich pasjonatów historii i przygody, a także fanów programu MISJA SKARB.
Równie ważny jest także wymiar edukacyjny – festiwal w sposób przyjemny i pożyteczny połączy i dostarczy dużą dawkę rozrywki oraz nauki poprzez zabawę zarówno dla mieszkańców jak i turystów.
Trzonem imprezy są mikro wydarzenia i punkty pokazowe a także performerskie, na których pasjonaci przygotowują atrakcje dla widzów uczestniczących w festiwalu. Tych nie będzie brakowało; w programie, oprócz spotkania z bohaterami programu będzie można odwiedzić wioskę rzemiosła dawnego i handlowego podgrodzia rzemieślniczego, obejrzeć pokazy grup rekonstrukcji historycznej z różnych epok, od starożytności po czołgi, doświadczyć żywych lekcji historii i prelekcji naukowych.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych widzów, którzy będą mieli okazję zabawić się w archeologów oraz wziąć udział w grze miejskiej.
Pierwsza edycja festiwalu organizowana jest we współpracy Miasta i Gminy Uniejów oraz bohaterów programu MISJA SKARB oryginalna produkcja FOKUS TV. Szczegółowy program imprezy już wkrótce na łamach naszej strony i w mediach społecznościowych.

A.Ow.

 

ARiMR – trwa nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszĘ

Od 13 sierpnia producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19 oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r. mogą ubiegać się o wparcie finansowe.

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR. Ostateczny termin ich składania nie został określony, jednak Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 r. i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków.

Wnioski można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można także złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość.

Można je również dostarczyć do specjalnych wrzutni, ustawionych w placówkach terenowych Agencji. W tym wypadku, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, powinien dołączyć do wniosku dane kontaktowe – adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego – ze wskazaniem, że za tym pośrednictwem Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię.

O pomoc mogą ubiegać się właściciele gospodarstw rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej wywołana koronakryzysem i nie otrzymali oni pomocy na szkody spowodowane w 2019 roku przez suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Jednym z warunków przyznania pomocy jest złożenie oświadczenia o wycofaniu wniosku złożonego w 2019 roku dotyczącego pomocy na szkody spowodowane suszą i innymi niekorzystnymi zjawiskami.

Pomoc będzie miała charakter pomocy publicznej.

Wszelkie pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy można kierować do biur powiatowych Agencji lub na adres mailowy info@arimr.gov.pl.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ