Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Zapobiegamy pożarom”
41 prac wpłynęło na gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”.
12 z nich zostało nagrodzonych i przeszło eliminacji powiatowych.
W kategorii przedszkoli zwyciężyła Ada Kuźniak z Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach. Drugie miejsce również z tego przedszkola zajęła Irmina Raźniewska, a trzecie Zuzanna Kloc z Niepublicznego Przedszkola „Inna Bajka”.
Wśród uczniów klas I-III wygrała Paulina Stusek ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie. Duga była Natalia Abramczyk także ze szkoły w Niemysłowie, a trzecia Amelia Pawłowska z poddębickiej podstawówki.
Grupę wiekową IV-VI zdominowali uczniowie z Niemysłowa. Na pierwszej pozycji znalazła się Natalia Maciaszczyk, na drugiej Patryk Kwiatkowski i na trzeciej Oliwier Pietrykowski.
W najstarszej kategorii wiekowej – klasy VII-VIII najlepsza okazała się Patrycja Kwiecień ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach przed Oliwią Sońdką i Sylwią Bienias (obie z SP w Niemysłowie).
źródło: Gmina Poddębice
POMOC W POSTACI ŻYWNOŚCI
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pęczniewie uprzejmie informuje, że istnieje możliwość uzyskania pomocy żywnościowej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD Podprogram 2019. Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. 1402,00 zł dla osoby samotnej, 1056,00 zł na jednego członka rodziny. W związku z tym aby otrzymać pomoc żywnościową należy złożyć oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku ( tj. jeżeli osoba składa dokumenty w miesiącu lutym 2020 należy przedstawić dochody z miesiąca stycznia 2020).W ramach współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Sieradzu w dniu 03 luty 2020 r. otrzymaliśmy artykuły spożywcze. W ramach tzw. limitu rocznego przysługuje „paczka” która składa się z:
Produkt |
Na jedną osobę |
Fasola Biała |
3 szt. |
Makaron jajeczny |
2 szt. |
Powidła śliwkowe |
2 szt. |
Koncentrat pomidorowy |
3 szt. |
Szynka drobiowa |
3 szt. |
Cukier biały |
1 szt. |
Groszek z marchewką |
3 szt. |
Buraczki wiórki |
1 szt. |
Olej rzepakowy |
2 szt. |
Sok jabłkowy klarowany |
2 szt. |
Kasza gryczana |
2 szt. |
Szczegółowe informacje można uzyskać w GOPS Pęczniew od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod nr telefonu ( 43 ) 678 17 49. Paczki żywnościowe wydawane są od poniedziałku do piątki w godzinach od 8.00 do 15.00.
Informacje na temat wytycznych podprogramu PO PŻ można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/programy/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa-2014-2020-popz/
źródło: Gmina Pęczniew
Zaproszenie na spotkanie informacyjne
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej. Omówienie zasad naboru w ramach Działania VII.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”.
Spotkanie informacyjne odbędzie się:
- 10 luty 2020 r. w godz. 12:00 – 14:00 (rejestracja od godz. 11:45) w sali konferencyjnej Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, I piętro. (termin rekrutacji do 5 lutego 2020 r.).
W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego wraz z niniejszą informacją pod przyciskiem „Weź udział”. Informujemy o możliwości zapewnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania. Potrzebę taką wystarczy zaznaczyć
w formularzu zgłoszeniowym, który jest dostępny na stronie: https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/4018-spotkanie-informacyjne-dotyczace-pozyskiwania-srodkow-na-rozwoj-infrastruktury-opieki-spolecznej. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.
źródło: Gmina Zadzim
Co tym razem czeka na uczestników Gminnego Turnieju Wsi?
Niezwykłe emocje towarzyszą co roku uczestnikom Gminnego Turnieju Wsi w Wilamowie. To spotkanie integruje mieszkańców sołectw z gminy Uniejów, którzy spotykają się, aby w formie rozrywki i zabawy uczestniczyć w różnych konkurencjach sprawnościowych, kulinarnych, wokalnych i aktorskich. Konkurencjom towarzyszą występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie oraz lokalnej „Kapeli ze Wsi Wilamów. Na drużyny czekają złote, srebrne i brązowe widły oraz nagrody finansowe.
W tym roku Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lutego o godz. 17.45 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowie.
Zachęcamy do udziału w sobotnim wydarzeniu i dopingowaniu zawodników.
Uniejowianie w głosowaniu Osobowość Roku 2019
Do środy 12 lutego można oddać głos w zorganizowanym przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany” plebiscycie na Osobowość Roku 2019. W tegorocznej edycji nie brakuje mieszkańców naszej gminy lub osób z nią związanych.
Głosowanie przeprowadzone jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i Charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
Poniżej prezentujemy osoby związane z Uniejowem lub gminą, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach. Przypominamy, że pierwszy etap głosowania potrwa do środy, 12 lutego 2020 r., do godziny 20:00, a kolejny etap od 14 do 16 lutego 2020 r.
Nominacja za: ciągłość działań służących rozwojowi gminy, umiejętność sprawnego komunikowania się z przedsiębiorcami.
Nominacja za: zaangażowanie w akcje integracyjne i aktywizujące seniorów w regionie.
Nominacja za: zainicjowanie współpracy trzech szkół z terenu gminy, których uczniowie będą mogli na koniec roku szkolnego wyjechać na wspólną wycieczkę i się zintegrować.
Nominacja za: niezwykłą wrażliwość na słowa i ich znaczenie, co znajduje odbicie w wierszach, które inspirują czytelników do przemyśleń.
Nominacja za: zaangażowanie w rozwój Zespołu Śpiewaczego Włościanki.
Nominacja za: wielką działalność charytatywną na rzecz dzieci z niepełnosprawnością, dzieci chorych na nowotwory oraz ludzi ubogich i wykluczonych społecznie.
Nominacja za: przygotowanie iluminacji mostu, Kolegiaty oraz Zamku w Uniejowie.
Nominacja za: opiekę nad pierwszym zbiorem w winnicy w Uniejowie.
Nominacja za: bezustanny rozwój i realizację kolejnych pomysłów w jednym z najbardziej znanych w Polsce termalnych kąpielisk.
Nominacja za: wspieranie lokalnego sportu – sponsoring XIII Ogólnopolskiego Biegu do Gorących Źródeł.
źródło: Gmina Uniejów
Podsumowano działania PSP w Poddębicach
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach posumowała 2019 r.
W naradzie uczestniczyli nadbryg. Jarosław Wlazłowski – Łódzki Komendant Wojewódzki, Piotr Polak – Poseł na Sejm RP, Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Piotr Majer – Wicestarosta Powiatu Poddębickiego w imieniu Pani Małgorzaty Komajdy – Starosty Poddębickiego, Sebastian Romanowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Radosław Arkusz – Wójt Gminy Dalików, Paweł Plewiński – Wiceburmistrz Poddębic. W podsumowaniu działalności Komendy wzięli również udział: Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, Nadleśniczy Nadleśnictwa Poddębice, przedstawiciele Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu poddębickiego, Prezes Zarządu O/Powiatowego ZOSP w Poddębicach, Prezesi Zarządów O/Miejsko-Gminnych ZOSP RP, Prezes Koła Emerytów i Rencistów działającego przy Komendzie Powiatowej PSP w Poddębicach oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Poddębicach.
W trakcie narady podsumowano stan bezpieczeństwa powiatu poddębickiego, omówiono działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz przybliżono najważniejsze zadania zrealizowane w minionym roku. Zwrócono szczególną uwagę na bardzo dobrą współpracę pomiędzy Komendą, a jednostkami ochrony przeciwpożarowej. Podkreślono, iż rok 2019 to wyjątkowy rok w zakresie dofinansowania Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 2019 rok to również dobry okres dla Komendy Powiatowej, w którym to skorzystano z wielu programów realizowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Łodzi. Dzięki nim wykonano instalacje fotowoltaiki, w ramach programu „Państwowa Straż Pożarna przyjazna energetycznie środowisku – budowa systemów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego – etap II”. Doposażono również Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w nowoczesną infrastrukturę teleinformatyczną oraz przekazano na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nowoczesny zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych
o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego. W ubiegłym roku Komenda zakupiła również nowy samochód operacyjny. Zadanie to zrealizowano przy udziale środków inwestycyjnych jednostki oraz dotacji przekazanych na fundusz wsparcia przez wszystkie samorządy z terenu powiatu poddębickiego.
Narada roczna to również podsumowanie akcji w jakich uczestniczyli poddębiccy Strażacy, a w ubiegłym roku było ich 668 zdarzeń w tym 162 pożary, 447 miejscowych zagrożeń i 59 alarmów fałszywych.
Pan Piotr Majer w imieniu Samorządu Powiatu Poddębickiego podziękował za zaangażowanie Strażakom zarówno Komendy Powiatowej jak i druhom Ochotnikom, a także pogratulował zadań inwestycyjnych realizowanych w Komendzie Powiatowej PSP w Poddębicach.
Podsumowano działania PSP w Poddębicach – galeria
źródło: poddebicki.pl