Obserwuj nas na Facebook

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Zapobiegamy pożarom”

41 prac wpłynęło na gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”.

12 z nich zostało nagrodzonych i przeszło eliminacji powiatowych.

W kategorii przedszkoli zwyciężyła Ada Kuźniak z Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach. Drugie miejsce również z tego przedszkola zajęła Irmina Raźniewska, a trzecie Zuzanna Kloc z Niepublicznego Przedszkola „Inna Bajka”.

Wśród uczniów klas I-III wygrała Paulina Stusek ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie. Duga była Natalia Abramczyk także ze szkoły w Niemysłowie, a trzecia Amelia Pawłowska z poddębickiej podstawówki.

Grupę wiekową IV-VI zdominowali uczniowie z Niemysłowa. Na pierwszej pozycji znalazła się Natalia Maciaszczyk, na drugiej Patryk Kwiatkowski i na trzeciej Oliwier Pietrykowski.

W najstarszej kategorii wiekowej – klasy VII-VIII najlepsza okazała się Patrycja Kwiecień ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach przed Oliwią Sońdką i Sylwią Bienias (obie z SP w Niemysłowie).

źródło: Gmina Poddębice

 

POMOC W POSTACI ŻYWNOŚCI

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pęczniewie uprzejmie informuje, że istnieje możliwość uzyskania pomocy żywnościowej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD Podprogram 2019. Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej  tj. 1402,00 zł dla osoby samotnej, 1056,00 zł na jednego członka rodziny. W związku z tym aby otrzymać pomoc żywnościową należy złożyć oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku ( tj. jeżeli osoba składa dokumenty w miesiącu lutym 2020 należy przedstawić dochody z miesiąca stycznia 2020).W ramach współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Sieradzu w dniu 03 luty 2020 r. otrzymaliśmy artykuły spożywcze. W ramach tzw. limitu rocznego przysługuje „paczka” która składa się z:

Produkt

Na jedną osobę

Fasola Biała

3 szt.

Makaron jajeczny

2 szt.

Powidła śliwkowe

2 szt.

Koncentrat pomidorowy

3 szt.

Szynka drobiowa

3 szt.

Cukier biały

1 szt.

Groszek z marchewką

3 szt.

Buraczki wiórki

1 szt.

Olej rzepakowy

2 szt.

Sok jabłkowy klarowany

2 szt.

Kasza gryczana

2 szt.

Szczegółowe informacje można uzyskać w GOPS Pęczniew od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod nr telefonu ( 43 ) 678 17 49. Paczki żywnościowe wydawane są od poniedziałku do piątki w godzinach od 8.00 do 15.00.
Informacje na temat wytycznych podprogramu PO PŻ można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/programy/program-operacyjny-pomoc-zywnosciowa-2014-2020-popz/

źródło: Gmina Pęczniew

 

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej. Omówienie zasad naboru w ramach Działania VII.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”.

Spotkanie informacyjne odbędzie się:

  • 10 luty 2020 r. w godz. 12:00 – 14:00 (rejestracja od godz. 11:45) w sali konferencyjnej Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, I piętro. (termin rekrutacji do 5 lutego 2020 r.).

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego wraz z niniejszą informacją pod przyciskiem „Weź udział”. Informujemy o możliwości zapewnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania. Potrzebę taką wystarczy zaznaczyć
w formularzu zgłoszeniowym, który jest dostępny na stronie: https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/4018-spotkanie-informacyjne-dotyczace-pozyskiwania-srodkow-na-rozwoj-infrastruktury-opieki-spolecznej. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

źródło: Gmina Zadzim

 

Co tym razem czeka na uczestników Gminnego Turnieju Wsi?

Niezwykłe emocje towarzyszą co roku uczestnikom Gminnego Turnieju Wsi w Wilamowie. To spotkanie integruje mieszkańców sołectw z gminy Uniejów, którzy spotykają się, aby w formie rozrywki i zabawy uczestniczyć w różnych konkurencjach sprawnościowych, kulinarnych, wokalnych i aktorskich. Konkurencjom towarzyszą występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie oraz lokalnej „Kapeli ze Wsi Wilamów. Na drużyny czekają złote, srebrne i brązowe widły oraz nagrody finansowe.

W tym roku Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lutego o godz. 17.45 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowie.

Zachęcamy do udziału w sobotnim wydarzeniu i dopingowaniu zawodników.

 

Uniejowianie w głosowaniu Osobowość Roku 2019

Do środy 12 lutego można oddać głos w zorganizowanym przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany” plebiscycie na Osobowość Roku 2019. W tegorocznej edycji nie brakuje mieszkańców naszej gminy lub osób z nią związanych.

Początek roku to najlepszy czas na podsumowanie oraz docenienie i odznaczenie osób, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami i dokonaniami w różnych dziedzinach w roku minionym. W tym celu Dziennik Łódzki wspólnie z Expressem Ilustrowanym ogłosił wielki plebiscyt, w którym zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszańców naszego regionu.
Kandydaci zostali wyłonieni przez kapitułę redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego Marcina Kowalczyka, a każda nominacja jest uzasadniona konkretnymi działaniami i sukcesami w roku 2019, które zadecydowały o wyborze danej osoby.
Głosowanie przeprowadzone jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i Charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
Plebiscyt regionalny i ogólnopolski
O ile w kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone na jednym etapie w skali całego województwa, laureaci wyłonieni w pozostałych czterech kategoriach zostaną najpierw wyróżnieni osobno w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach oraz w każdym powiecie województwa łódzkiego, a ponadto awansują do finału akcji w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Łódzkiego 2019. Z kolei laureaci wojewódzcy powalczą o wyróżnienia w skali ogólnokrajowej ponieważ w tym roku, plebiscyt prowadzony jest jednocześnie we wszystkich województwach, a zwycięzca każdego regionu powalczy o tytuł osobowość roku Polski 2019 w finale ogólnopolskim, w każdej z przyznanych kategorii.
Laureatów wybierają Czytelnicy

Poniżej prezentujemy osoby związane z Uniejowem lub gminą, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach. Przypominamy, że pierwszy etap głosowania potrwa do  środy, 12 lutego 2020 r., do godziny 20:00, a kolejny etap od 14 do 16 lutego 2020 r.
Zapraszamy!!!
W kategorii POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA:
Józef Kaczmarek, burmistrz
Nominacja za: ciągłość działań służących rozwojowi gminy, umiejętność sprawnego komunikowania się z przedsiębiorcami.
Mirosław Madajski, przewodniczący Rady Miejskiej
Nominacja za: zaangażowanie w akcje integracyjne i aktywizujące seniorów w regionie.
Agnieszka Kaczmarek, wicedyrektor Szkoły Podstawowe
Nominacja za: zainicjowanie współpracy trzech szkół z terenu gminy, których uczniowie będą mogli na koniec roku szkolnego wyjechać na wspólną wycieczkę i się zintegrować.
W kategorii KULTURA:
Joanna Wicherkiewcz, nauczycielka
Nominacja za: niezwykłą wrażliwość na słowa i ich znaczenie, co znajduje odbicie w wierszach, które inspirują czytelników do przemyśleń.
Maciej Janecki, instruktor zespołu Włościanki
Nominacja za: zaangażowanie w rozwój Zespołu Śpiewaczego Włościanki.
W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA:
Milena Nockowska-Bernardziak, nauczycielka
Nominacja za: wielką działalność charytatywną na rzecz dzieci z niepełnosprawnością, dzieci chorych na nowotwory oraz ludzi ubogich i wykluczonych społecznie.
Jolanta Figurska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Nominacja za: pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy Uniejów.
Piotr Kozłowski, dyrektor Szkoły Podstawowej
Nominacja za: pomoc w organizacji punktu rejestracji DKMS w hali sportowej SP w Uniejowie.
Anna Piaseczna, terapeuta, pedagog
Nominacja za: wspieranie rozwoju mentalnego dzieci dotkniętych chorobą nowotworową oraz będących w Łódzkiej Pieczy Zastępczej, dzielenie się wiedzą i budowanie wewnętrznej siły u kobiet tworzących rodziny zastępcze.
Piotr Łukasiewicz, komendant Hufca
Nominacja za: organizację wśród harcerzy zbiórki karmy i produktów potrzebnych w schronisku pod nazwą Podaj Łapę czyli akcja psiak oraz za koordynację innych działań Hufca ZHP Uniejów.
Krzysztof Troczyński, prezes OSP, Wilamów
Nominacja za: organizację Andrzejkowego Balu Charytatywnego dla Leny, 10-letniej dziewczynki cierpiącej na ostrą białaczkę szpikową, oraz za zorganizowanie balu charytatywnego w OSP w Wilamowie.
W kategorii BIZNES:
Bogdan Wieczorek, prezes FHU INSTAL, Uniejów
Nominacja za: przygotowanie iluminacji mostu, Kolegiaty oraz Zamku w Uniejowie.
Ireneusz Stańczyk, kierownik Zagrody Młynarskiej w Uniejowie
Nominacja za: opiekę nad pierwszym zbiorem w winnicy w Uniejowie.
Marcin Pamfil, prezes PGK Termy Uniejów
Nominacja za: bezustanny rozwój i realizację kolejnych pomysłów w jednym z najbardziej znanych w Polsce termalnych kąpielisk.
Bartłomiej Joachim Gröbner, prezes K-Flex R&D Sp. z o.o., Wielenin Kolonia, Uniejów
Nominacja za: wspieranie lokalnego sportu – sponsoring XIII Ogólnopolskiego Biegu do Gorących Źródeł.
Informacje jak głosować: tutaj
A.Ow.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

Podsumowano działania PSP w Poddębicach

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach posumowała 2019 r.
W naradzie uczestniczyli nadbryg. Jarosław Wlazłowski – Łódzki Komendant Wojewódzki, Piotr Polak – Poseł na Sejm RP, Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Piotr Majer – Wicestarosta Powiatu Poddębickiego w imieniu Pani Małgorzaty Komajdy – Starosty Poddębickiego, Sebastian Romanowski – Przewodniczący Rady Powiatu, Radosław Arkusz – Wójt Gminy Dalików, Paweł Plewiński – Wiceburmistrz Poddębic. W podsumowaniu działalności Komendy wzięli również udział: Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, Nadleśniczy Nadleśnictwa Poddębice, przedstawiciele Urzędów Miast i Gmin  z terenu powiatu poddębickiego, Prezes Zarządu O/Powiatowego ZOSP w Poddębicach, Prezesi Zarządów O/Miejsko-Gminnych ZOSP RP, Prezes Koła Emerytów i Rencistów działającego przy Komendzie Powiatowej PSP w Poddębicach oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Poddębicach.
W trakcie narady podsumowano stan bezpieczeństwa powiatu poddębickiego, omówiono działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz przybliżono najważniejsze zadania zrealizowane w minionym roku. Zwrócono szczególną uwagę na bardzo dobrą współpracę pomiędzy Komendą, a jednostkami ochrony przeciwpożarowej.  Podkreślono, iż rok 2019 to wyjątkowy rok w zakresie dofinansowania Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 2019 rok to również dobry okres dla Komendy Powiatowej, w którym to skorzystano z wielu programów realizowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w  Łodzi. Dzięki nim wykonano instalacje fotowoltaiki, w ramach programu „Państwowa Straż Pożarna przyjazna energetycznie środowisku – budowa systemów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego –  etap II”.  Doposażono również Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w nowoczesną infrastrukturę teleinformatyczną oraz przekazano na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nowoczesny zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych
o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego. W ubiegłym roku Komenda zakupiła również nowy samochód operacyjny. Zadanie to zrealizowano przy udziale środków inwestycyjnych jednostki oraz dotacji przekazanych na fundusz wsparcia przez wszystkie samorządy z terenu powiatu poddębickiego.
Narada roczna to również podsumowanie akcji w jakich uczestniczyli poddębiccy Strażacy, a w ubiegłym roku było ich 668 zdarzeń w tym 162 pożary, 447 miejscowych zagrożeń i 59 alarmów fałszywych.
Pan Piotr Majer w imieniu Samorządu Powiatu Poddębickiego podziękował za zaangażowanie Strażakom zarówno Komendy Powiatowej jak i druhom Ochotnikom, a także pogratulował zadań inwestycyjnych realizowanych w Komendzie Powiatowej PSP w Poddębicach.

PR

Podsumowano działania PSP w Poddębicach – galeria

Podsumowano działania PSP w Poddębicach

Podsumowano działania PSP w Poddębicach

Podsumowano działania PSP w Poddębicach

Podsumowano działania PSP w Poddębicach

Podsumowano działania PSP w Poddębicach

 

źródło: poddebicki.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego