W TYM TYGODNIU WIELKA AKCJA POLICJI. JEDYNA TAKA W 2020 ROKU

0
78
views

EDWARD 2020. Polska policja włączy się do działań

Uwaga kierowcy. Polska drogówka włączy się w ogólnoeuropejskie działania policji o nazwie EDWARD. Tego dnia nie będzie można liczyć na wyrozumiałość mundurowych.

Od 16 do 22 września na drogach poszczególnych państw Europy prowadzone będą policyjne działania pod kryptonimem „Edward”. Nazwa akcji nie jest przypadkowa. To akronim od słów „European Day Wihtout A Road Death”, czyli Europejski dzień bez śmiertelnego wypadku drogowego. W ramach akcji mundurowi w Europie mobilizują siły, by poprzez wzmożony nadzór nad poczynaniami kierowców zapobiegać drogowym tragediom. Czego należy spodziewać się w Polsce?

— W piątek 18 września w ramach akcji EDWARD prowadzona będzie akcja kaskadowego pomiaru prędkości – informuje Autokult.pl kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. — Poszczególne komendy same zdecydują jednak o stopniu zaangażowania w akcję w zależności od swoich możliwości. Ze względu na stan epidemii sytuacja może być więc różna – dodaje Radosław Opas.

„Kaskadowy pomiar prędkości” w piątek 18 września będzie pierwszą w 2020 r. policyjną akcją o zasięgu ogólnokrajowym. W 2019 r. zmieniona została koncepcja takich wydarzeń i obecnie każda komenda wojewódzka decyduje o liczbie i rodzaju takich zmasowanych działań na drogach. Na czym będzie polegać akcja?

Kaskadowy pomiar prędkości to policyjny sposób na najbardziej zatwardziałych piratów drogowych. Mundurowi prowadzą podwojoną kontrolę. Na niezbyt długim odcinku jednej drogi działają dwa patrole, więc „taktyka” niektórych kierowców, polegająca na przyspieszeniu po minięciu radiowozu, prowadzi w sidła kolejnych policjantów. Ci, którzy nagminnie ignorują przepisy, w ciągu kilku minut mogą otrzymać dwa mandaty. Lepiej więc przestrzegać przepisów – i to nie tylko w piątek 18 września.

Aktualizacja 14.09.2020 r.

Jak informuje Autokult.pl kom. Robert Opas, ze względu na pandemię koronawirusa ogólnoeuropejska akcja policji „National Road Safety Week 2020” odbędzie się w zmienionym terminie – od 15 do 22 listopada. Polska policja włączy się w te działania, ale przeprowadzi również „Kaskadowy pomiar prędkości”, który wcześniej został zaplanowany na piątek 18 września.

źródło: wp.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ