Uniejowscy harcerze idą z pomocą dla seniorów

0
39
views

Seniorzy z gminy Uniejów, którzy potrzebują pomocy przy świątecznych zakupach, mogą liczyć na harcerzy z hufca z ZHP w Uniejowie. Młodzi ludzie służą wsparciem w ramach projektu „Seniorze, czuwamy” kierowanego do osób, które obawiają się wychodzenia z domu lub same nie mogą zrobić zakupów.

W wyniku zaistniałej sytuacji związanej z epidemią koronowirusa harcerze postanowili pomóc osobom w podeszłym wieku, osamotnionym, bez rodzin, które w tej sytuacji zostały zupełnie same. Ich działania będą polegać na prostych czynności, takiej jak zrobienie zakupów przedświątecznych. Wszystko po to, by nie narażać osób starszych na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem.

„Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób powyżej 70.roku życia, osób samotnych, które obawiają się wyjścia z domu. Projektem chcemy objąć całą gminę, tak aby pomoc dotarła do jak największej liczby seniorów” – informuje Hufiec ZHP Uniejów.

Wparcie młodych wolontariuszy jest bardzo pomocne, nie tylko ze względów praktycznych. Pokazuje także, że w trudnej sytuacji seniorzy mogą liczyć na innych ludzi, co zapewne wzmocni ich samych.

Hufiec ZHP Uniejów czeka na zgłoszenia od seniorów do 24 grudnia pod numerem telefonu 512 293 906. Wolontariusze wykonają wszystkie potrzebne zakupy i dostarczą pod wskazany adres. Warto jednak podkreślić, że harcerze pomogą w zakupach, ale ich koszt ponoszą sami zainteresowani.

źródło:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ