UDERZYŁ W DRZEWO, KIEROWAŁ POMIMO ORZECZONEGO ZAKAZU

0
75
views

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na DW 473. Kierujący audi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

4 października 2020 roku około godziny 10:00, na drodze wojewódzkiej 473 w miejscowości Dominikowice, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-letni kierujący pojazdem marki Audi A4, nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie skarpę rowu, uderzając lewym bokiem pojazdu w drzewo.  Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 50-latek prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań. Jeżeli badanie krwi wykaże, że kierujący audi był pod wpływem alkoholu – odpowie za to przed sądem. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

sierż. Beata Orłowska, tel: 695-406-267

 • Miejsce zdarzenia drogowego w Dominikowicach. Zielone audi A4 rozbite na drzewie. W tle karetka pogotowia i pracujący ratownicy.
  Zdarzenie drogowe w Dominikowicach. Kierujący pojazdem marki Audi A4 uderzył w drzewo.
 • Miejsce zdarzenia drogowego w Dominikowicach. Wrak rozbitego zielonego audi A4. W tle wóz strażacki i karetka pogotowia oraz pracujący ratownicy

 

POLICJANCI ZATRZYMALI ZŁODZIEJA AKUMULATORÓW SAMOCHODOWYCH

Funkcjonariusze z poddębickiej komendy, ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży akumulatorów samochodowych. 51-latek ukradł 15 akumulatorów o łącznej wartości 1500zł. Część ich sprzedał w skupie złomu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za którą może trafić za kraty nawet na 5 lat.

1 października 2020 roku, poddębiccy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży ,do której doszło na terenie gminy Pęczniew. Łupem padły akumulatory samochodowe. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że złodziejem może być 51-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego. Okazało się, że mężczyzna część akumulatorów sprzedał już w skupie złomu. Podejrzewany o kradzież 51-latek, trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po nocy spędzonej w celi policyjnego aresztu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży.  Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ WIDOCZNY!

Poddębicka policja wspólnie z ARiMR w Bałdrzychowie, w ramach akcji „Świeć przykładem – bądź widoczny”, rozda elementy odblaskowe uczniom szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego. Pierwsze kamizelki odblaskowe już trafiły do trzecioklasistów.

1 października 2020 roku policjanci z Poddębic, przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Uczniowie podczas prelekcji mieli możliwość poznać zasady bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi szczególną uwagę uczestników zwrócili na posiadanie elementów odblaskowych, dzięki którym dziecko jest widoczne z dużej odległości. Okazało się, że uczniowie posiadają  sporą wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń, potrafią szybko i trafnie określić jakie sytuacje na drodze mogą być dla nich niebezpieczne. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania oraz wspólnie z policjantami odgrywali scenki sytuacyjne, które utrwaliły zdobytą wiedzę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, ufundowane przez ARiMR w Bałdrzychowie. Wspólny cel poddębickiej policji oraz ARiMR,  to bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Już wkrótce kolejne prelekcje dla uczniów z tego terenu.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone, a piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. 

Świećmy przykładem, podajmy odblask dalej, bądźmy świadomi i bezpieczni na drodze!

Pamiętaj!

 • Poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym używaj elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że poruszasz się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
 • Odblaski noś tak, aby były widoczne w światłach jadących pojazdów! Odbiją wtedy światło padające z reflektorów samochodu dając sygnał kierującemu pojazdem, że po drodze porusza się człowiek.
 • Przy zakupie odblasku zwróć uwagę czy został na nim umieszczony znak CE. Brak tej informacji oznacza, że jest to gadżet w jaskrawym kolorze, który nie spełnia wymogów technicznych.
 • Światło odbite elementu odblaskowego powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 metrów.
 • Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego najpierw oświetlają dół jego sylwetki, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.
 • Umieszczaj odblaski na wysokości kolan, dłoni, w okolicach środka klatki piersiowej i pleców.
 • Niezależnie od tego gdzie się poruszasz i o jakiej porze (w mieście czy poza nim, w dzień czy o zmroku), w warunkach niedostatecznej widoczności dla własnego bezpieczeństwa, noś elementy odblaskowe.
 • Koniecznie zadbaj, aby dzieci i osoby starsze stosowały elementy odblaskowe we właściwy sposób.
 • Policjantka omawia dzieciom zasady bezpieczeństwa
  Policjantka omawia dzieciom zasady bezpieczeństwa
 • Dzieci prezentują otrzymane od funkcjonariuszy KPP w Poddębicach kamizelki odblaskowe
  Dzieci prezentują otrzymane od funkcjonariuszy KPP w Poddębicach kamizelki odblaskowe

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

Poprzedni artykułWIEŚCI Z POWIATU
Następny artykułIII Bieg Legionów Polskich
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ