TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

0
30
views

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku będzie trwał od 22 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach czynnie włączają się do akcji. Podczas pełnionych dyżurów udzielać będą porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

W dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, w ramach pełnionych dyżurów będą udzielać informacji wszystkim zainteresowanym na temat przysługujących im uprawnień, wytłumaczą jak przejść przez procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Z uwagi na panujący stan epidemii związany z COVID 19, osoby które z uwagi na stan zdrowia bądź z obawy o swoje zdrowie, nie będą mogły osobiście przyjść do jednostki Policji, mogą skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 47 845-22-11.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ