Turniej ,,Połączeni Pasją” po raz drugi w Uniejowie. Kto zagra tym razem?

0
206
views

W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie rozegrany zostanie II Turniej Piłki Nożnej „POŁĄCZENI PASJĄ” o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Zawody, które odbędą się w Uniejowie już po raz drugi to forma niezwykłej, sportowej integracji. 

Obok siebie zagrają piłkarze z akademii i klubów piłkarskich zrzeszonych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej (10-13 lat), zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie zrzeszeni w Olimpiadach Specjalnych Polska – łódzkie, a także zawodnicy AMP Futbol Polska, których w piątek reprezentować będzie Akademia AMP Futbol „Varsovia”. W imprezie aktywnie wezmą udział również zaproszeni goście specjalni.
Wydarzenie Patronatem Honorowym objęli: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Józef Kaczmarek – Burmistrz Uniejowa, Ewa Pajor oraz Euzebiusz Smolarek.

Po godzinie 13. zapraszamy na ,,Mecz Przyjaźni”. W jednej drużynie zagrają uczestnicy turnieju (po jednym przedstawicielu z każdej drużyny), a w drugiej zaproszeni goście plus goście z AMP Varsovia. W ubiegłym roku grających w piłkę nożną zobaczyć można było m.in.: Dariusza Klimczaka – Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, burmistrza Uniejowa – Józefa Kaczmarka, wiceburmistrza Piotra Majera, Dariusza Nadolnego – dzielnicowego z Uniejowa oraz Jakuba Pięgota – kapelmistrza uniejowskiej orkiestry dętej. Kto wystąpi w tegorocznym meczu zobaczymy już w najbliższy piątek.


Fot. W pierwszym turnieju wystąpiła reprezentacja Polski w AMP Futbolu.

Realizatorem zadania jest Uniejowskie Stowarzyszenie AKTYWNI we współpracy z Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów, PGK TERMY Uniejów Sp. z o.o. i Olimpiadami Specjalnymi Polska – łódzkie. Wsparcie finansowe na to zadanie w wysokości 14.382,00 zł, stowarzyszenie otrzymało w wyniku konkursu ofert, ze środków z budżetu Województwa Łódzkiego. Początek zawodów o godz. 10.00. 
Zobacz zdjęcia z I Turnieju Połączeni Pasją.

(M.K)
źródło: uniejow.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ