Trwa wojewódzka akcja „NURD” dedykowana niechronionym uczestnikom ruchu drogowego

0
24
views

W całym województwie łódzkim policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo, iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

18 grudnia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach obejmą nadzorem odcinki dróg, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Podczas działań zwrócą uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez pieszych jak i kierujących pojazdami względem pieszych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Ponadto mundurowi będą zachęcać do codziennego stosowania elementów odblaskowych.

st. post. Beata Orłowska, tel: 695-406-267

 

 

 

Każdy mógł zostać Niebieskim Mikołajem – charytatywny bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi

14 grudnia 2019 roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała Charytatywny Bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi pod hasłem „Zostań Niebieskim Mikołajem”.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Lesie Łagiewnickim w Łodzi (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym). W ramach imprezy odbyły się dwa biegi na dystansie 2,5 km i 5 km, w których udział wzięło 350 osób. Dzięki zaangażowaniu kierownictwa, policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, a także szkół, przedszkoli, instytucji i osób prywatnych w ciągu ostatnich tygodni przygotowano paczki dla Domu Małego Dziecka w Łodzi w ramach akcji charytatywnej „Zostań Niebieskim Mikołajem”. W miejscu rozpoczęcia biegu ustawiono samochód do którego mundurowi z Poddębic, przekazali kilka ogromnych paczek z prezentami dla najmłodszych. Wśród rzeczy przekazanych przez funkcjonariuszy znalazły się środki czystości, higieniczne, ubrania, zabawki oraz słodycze. Mamy nadzieję, że upominki sprawią radość i wywołają uśmiech na twarzach dzieci, a zbliżające się święta będą dla nich wyjątkowe. W przedsięwzięciu udział wzięli mieszkańcy powiatu poddębickiego, pokonując bieg na dystansie 5 km. Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Dziękujemy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, a naszym pracownikom i mundurowym za wszystkie zebrane dary, chęci, zaangażowanie i pomoc.

Tego dnia każdy mógł zostać NIEBIESKIM MIKOŁAJEM!

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ