Obserwuj nas na Facebook

„Termy Uniejów” zapraszają mieszkańców gminy na grillowanie przy muzyce na żywo

Maj jest miesiącem, w którym od kilku lat Uniejów obchodzi jubileusz uzyskania statutu uzdrowiska. W tych wyjątkowych dniach obowiązkowym elementem uroczystości był zawsze tort, a mieszkańcy miasta i gminy korzystali z darmowych wejść do kompleksu termalno – basenowego.

Niestety, harmonogram organizowania jakichkolwiek imprez został wręcz zburzony przez pandemię koronawirusa.

Obecnie, po wielomiesięcznym okresie przesiadywania w domu, nadszedł wreszcie czas, kiedy znowu możemy odetchnąć pełną piersią.

Z tej właśnie okazji, mimo, że mamy już czerwiec, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Termy Uniejów” postanowiło przypomnieć wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Uniejów o urodzinach Uzdrowiska. W tym celu przygotowało dla nich bardzo miłą niespodziankę!

18 czerwca w ogródku przy klubie Nautilus odbędzie się grillowanie przy muzyce na żywo. Na każdego mieszkańca naszej gminy czekać będą kiełbaski i kaszanki za symboliczną złotówkę.

Spotkanie grillowe będzie pierwszym krokiem w kierunku tego, co do tej pory mieliśmy na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”. Zapewni ono uczestnikom doskonałą zabawę na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół i znajomych, a także powrót do domu z pełnym brzuchem.

 

Pamiętajcie!

Startujemy w piątek 18 czerwca o godzinie 18.00!!!

Zapraszamy!

 

Krok w stronę ducha – poezja pełna światła

Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie nowa pozycja poetycka, oparta na życiowym dorobku, pracy artystycznej oraz wyznawanym wartościom. Marek Krok dostrzega, co w życiu naprawdę ważne i  na kilkudziesięciu stronach publikacji pragnie się tym podzielić ze swoim czytelnikiem.

Jest takie powiedzenie, które mówi „jesteś tym, czym się karmisz” , innymi słowy stajesz się taki jak to, czym karmisz swój umysł. Dlatego warto wejść w siebie, wsłuchać we własną naturę i koncentrować się przede wszystkim na tym co dobre, piękne i prawdziwe, bo jak twierdzi sam autor: „Wygrane życie – robić coś w zachwycie”.

Marek Krok był tancerzem, choreografem, pedagogiem, tworzył kostiumy, żył teatrem i baletem. Jak każdy artysta, cechuje się wrażliwością duszy, wyczuleniem na piękno, które przez wiele lat manifestował tańcem. Jego życie zmieniło się, gdy w roku 2009 jego rodzice postanowili spędzić jesień życia w Spycimierzu, a on postanowił im towarzyszyć. Wówczas zaczął przelewać na papier swoje myśli, sentencje, wiersze. Początkowo tylko do szuflady, ale za namową przyjaciół zdecydował się opublikować swoje przemyślenia, które zostały wydane w tym roku.

Jeden z wierszy prezentujemy poniżej:

Moim szczytem czuć wspaniale
trzymać myśli doskonałe
niczym lejce.
I gnać w przestworza
nawet gdy natłok absurdów
to po nich przez niego.
Do Miłości
Wybranej, rozumnej.
Resztę wysyłam na WYGNANIE.

W jednej z recenzji poezja Marka Kroka nazwana jest pełną światła i nadziei. „Nie jest to świat górnolotnych myśli, przynajmniej nie w sensie dosłownym. Jest tu wiele pogodzenia, wiele przemijania i nazywania rzeczy po imieniu. (…) Jego strofy, pełne harmonii i zrozumienia dla otaczającego świata. Mają sens i cel w świecie, który sensu i celu wydaje się pozbawiony. Nawet wiec, jeśli jesteś zaprzedany korporacjom, mamonie, lub innym, wymyślonym przez Ciebie rzeczom, które wydają się mieć dla Ciebie znaczenie, może warto abyś zatrzymał się nad zdaniem, wersem, wierszem Marka i znalazł w nich harmonię. I pomyślał, że w życiu, może chodzić o coś więcej niż zwykłą przyjemnością”.

Tych z Państwa, którzy chcieliby zapoznać się z treścią tomiku, informujemy, że wzbogacił już zbiory Biblioteki Miejskiej w Uniejowie. książka jest także w sprzedaży w księgarniach internetowych.
ZAPRASZAMY!

 

 

Karty zniżkowe dla mieszkańców na korzystanie z basenów są aktywne

Informujemy, że karty uprawniające do 50% zniżki na korzystanie z kompleksu „Termy Uniejów”, wydane mieszkańcom Miasta i Gminy Uniejów, którzy złożyli deklaracje za gospodarowanie odpadami komunalnymi i uiszczają regularnie opłaty za wywóz nieczystości, zostały przedłużone na kolejny, 2021 rok.

Karty są przedłużone w systemie i nie ma potrzeby ich wymiany, dlatego prosimy nie wyrzucać kart! Pozostałe warunki promocji (okresy, w których zniżka obowiązuje, liczba osób uprawnionych do korzystania z karty etc.) pozostają bez zmian.

Wszystkie, zarówno niebieskie, jak i zielone karty rabatowe, wydane do tej pory mieszkańcom gminy Uniejów, podlegają przedłużeniu na kolejny rok (nawet, jeśli nadruk na odwrocie wskazuje inaczej). Aby skorzystać z rabatu, należy przy kasie, przed zakupem biletu, okazać imienną kartę oraz dowód osobisty osoby, na którą wydano kartę (może być również kserokopia dowodu lub zdjęcie dokumentu w telefonie). Przypominamy, że zniżka dotyczy wejścia do części basenowej kompleksu dla maksymalnie 2 osób dorosłych i dziecka w wieku 7-16 lat (dzieci w wieku poniżej 7 l. korzystają z basenów zawsze za darmo).

Karty rabatowe dla mieszkańców są honorowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w terminach:

  • obecnie do 30.06.2021 r.
  • od 01.09.2021 r. do 23.12.2021 r.
  • miesiące lipiec i sierpień są w całości wyłączone z promocji

Zniżka dla turystów, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową

Informujemy przy tej okazji, iż zniżka dla turystów, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową, pozostaje nadal aktualna. W ramach promocji, Gościom nocującym na terenie Uniejowa dłużej niż jedną dobę, od których została pobrana opłata uzdrowiskowa, przysługuje 20% upustu na zakup biletu do kompleksu „Termy Uniejów”, a w dniach wzmożonego ruchu turystycznego, w sezonie letnim, możliwość skorzystania z dodatkowego wejścia do obiektu w godz. 9.00 – 11.00. Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest okazanie się imiennym dowodem uiszczenia opłaty uzdrowiskowej i aktualnym dokumentem tożsamości.

Regulaminy opisanych akcji promocyjnych dostępne są w punkcie informacji w kompleksie termalno-basenowym „Termy Uniejów” oraz na stronach: www.uniejow.pl i www.termyuniejow.pl.

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego