Straż pomoże dotrzeć na szczepienie. Taką potrzebę wystarczy zgłosić pracownikowi M-GOPS-u

0
14
views

Wraz z początkiem lutego rozpoczęła się realizacja Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Punkt, wyznaczony w tym celu na terenie Uniejowa (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SALUS) znajduje się przy ul. Orzechowej 2, a szczepienia mieszkańców odbywają się zgodnie z przyjętym przez rząd harmonogramem oraz według kolejności grup priorytetowych.

Rejestracja osób uprawnionych do przyjęcia pierwszej dawki jest prowadzona telefonicznie, bezpośrednio w punkcie pod numerem 509-008-218. Tam również można uzyskać szczegółowe informacje odnośnie szczepień.

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niepełnosprawne, o znacznie ograniczonej mobilności), będą miały zapewniony transport. Pomoc w dowożeniu mieszkańców zaoferowały lokalne jednostki ochotniczych straży pożarnych. W środę rano (17 lutego br.) dwoje seniorów skorzystało z takiej możliwości. Transport z domu do punktu oraz powrót zapewnili druhowie ochotnicy jednostek z Wilamowa oraz Uniejowa. Akcję pilotuią pracownicy MGOPS.

Jak skorzystać z takiej pomocy?

Osoby zainteresowane transportem do punktu szczepień mogą zgłaszać takie potrzeby poprzez kontakt telefoniczny z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Uniejowie, pod numerem telefonu: 63 288-80-26.

(MB)

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ