Obserwuj nas na Facebook

STRACIŁ PRAWO JAZDY I 1500 ZŁOTYCH

Zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców, którzy między innymi nie stosują się do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym 28-letni kierowca opla, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysokim mandatem karnym.

27 stycznia 2022 roku w miejscowości Wola Flaszczyna w powiecie poddębickim, policjanci ruchu drogowego namierzyli kierowcę opla, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego jechał 105 km/h. Mężczyzna stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.

Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi. Apelujemy o rozsądek, jazdę zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na drodze. Brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii!

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

 

ZIMA NIE ODPUSZCZA

Zima to ta pora roku, kiedy kierowcy ale i piesi powinni zachowywać szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że zbyt duża prędkość wielokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo udziału w zdarzeniu drogowym. Warunki drogowe nie raz potrafią pokrzyżować nasze plany. Ważne jest, abyśmy siadając za kierownicą bez ustanku kierowali się zdrowym rozsądkiem i nigdy nie ulegali presji czasu.

Pamiętaj, lepiej dojechać kilka minut później niż wcale.
Stosuj się przede wszystkim do warunków na drodze  a także do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zawsze pamiętaj , że gdy jest oblodzona nawierzchnia, powinniśmy jechać  nawet dużo wolnej niż wskazuje na danej drodze zakres prędkości. Dzięki zwolnieniu prędkości  dajesz sobie czas na reakcję, a przede wszystkim możesz  opanować  pojazd, w przypadku poślizgu.
Dbaj o stan techniczny swojego auta.
Zima to ten czas w roku gdy podzespoły naszego auta są narażone na niekorzystne  warunki atmosferyczne, a także sól drogową. Z zasady, jeśli pojawiają się problemy, to już przy pierwszych mrozach.  Jednak większość zimowych kłopotów wynika z awarii, których wcześniej, gdy było ciepło,  nie dostrzegaliśmy.  Sprawny układ hamulcowy oświetlenie pojazdu czysta szyba czołowa (powinniśmy pamiętać o  uzupełnianiu  płynu w spryskiwaczu),   to podstawa bezpiecznej jazdy. .

Zapamiętanie i stosowanie tylko tych dwóch rad,  to  nasza  inwestycja w bezpieczeństwo.

asp sztab Marzanna Boratyńska  WRD KWP w Łodzi

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego