STRACIŁ PRAWO JAZDY I 1500 ZŁOTYCH

0
87
views

Zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców, którzy między innymi nie stosują się do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym 28-letni kierowca opla, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysokim mandatem karnym.

27 stycznia 2022 roku w miejscowości Wola Flaszczyna w powiecie poddębickim, policjanci ruchu drogowego namierzyli kierowcę opla, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego jechał 105 km/h. Mężczyzna stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.

Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi. Apelujemy o rozsądek, jazdę zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na drodze. Brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii!

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

 

ZIMA NIE ODPUSZCZA

Zima to ta pora roku, kiedy kierowcy ale i piesi powinni zachowywać szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że zbyt duża prędkość wielokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo udziału w zdarzeniu drogowym. Warunki drogowe nie raz potrafią pokrzyżować nasze plany. Ważne jest, abyśmy siadając za kierownicą bez ustanku kierowali się zdrowym rozsądkiem i nigdy nie ulegali presji czasu.

Pamiętaj, lepiej dojechać kilka minut później niż wcale.
Stosuj się przede wszystkim do warunków na drodze  a także do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zawsze pamiętaj , że gdy jest oblodzona nawierzchnia, powinniśmy jechać  nawet dużo wolnej niż wskazuje na danej drodze zakres prędkości. Dzięki zwolnieniu prędkości  dajesz sobie czas na reakcję, a przede wszystkim możesz  opanować  pojazd, w przypadku poślizgu.
Dbaj o stan techniczny swojego auta.
Zima to ten czas w roku gdy podzespoły naszego auta są narażone na niekorzystne  warunki atmosferyczne, a także sól drogową. Z zasady, jeśli pojawiają się problemy, to już przy pierwszych mrozach.  Jednak większość zimowych kłopotów wynika z awarii, których wcześniej, gdy było ciepło,  nie dostrzegaliśmy.  Sprawny układ hamulcowy oświetlenie pojazdu czysta szyba czołowa (powinniśmy pamiętać o  uzupełnianiu  płynu w spryskiwaczu),   to podstawa bezpiecznej jazdy. .

Zapamiętanie i stosowanie tylko tych dwóch rad,  to  nasza  inwestycja w bezpieczeństwo.

asp sztab Marzanna Boratyńska  WRD KWP w Łodzi

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ