Śmiertelny wypadek w Turze

0
195
views

Policjanci z Komendy Powiatowej w Poddębicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Wartkowice. Kierowca autokaru zginął na miejscu, pozostałym pasażerom zapewniono pomoc i schronienie.

1 marca 2019 roku około godz. 1:40 w miejscowości Tur  na drodze wojewódzkiej nr 703 doszło do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w samochodzie ciężarowym podczas manewru wymijania  urwało się tylne koło, które uderzyło w szybę czołową autokaru. Autobusem podróżowało 15 obywateli Ukrainy, kierowca zginął na miejscu.  Dwoje pasażerów przewieziono do szpitala, pozostałym osobom udzielono pomocy w postaci schronienia na terenie jednej z placówek szkolnych. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze. Droga była zablokowana a policjanci wyznaczyli objazdy.

 

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przez kierujących. Wjeżdżając w tereny leśne należy zachować szczególną ostrożność z uwagi na pojawiające się na drodze dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości kierujący może nie zdążyć zareagować.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 27 lutego 2019 roku około godziny 10:15  w miejscowości Napoleonów na terenie gminy Poddębice doszło do zdarzenia drogowego. Kierującej pojazdem osobowym marki Ford, wprost pod koła rozpędzonego samochodu wybiegł jeleń. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na tym odcinku drogi krajowej nr 72 obowiązuje znak ostrzegawczy  A-18b – Uwaga dzikie zwierzęta.

Aby uniknąć nieprzyjemnego zderzenia, policjanci radzą, aby w okolicach leśnych zachować szczególną ostrożność. Nie lekceważmy znaku drogowego A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach.  A gdy już to nastąpi…możemy spróbować mignąć światłami i użyć sygnału dźwiękowego lub odczekać, aby „nieproszony gość” przemieścił się na drugą stronę lub oddalił się w głąb lasu.
Nawet jeżeli zwierzę jest kilka metrów od jezdni, to zawsze istnieje ryzyko, że niespodziewanie wbiegnie pod koła.

poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ