Cześć pogromcy nudy! Jak mijają Wam wakacje? Pojechaliście w jakieś fajne miejsce? Ja wybrałam się na tor wyścigowy!!
A wszystko po to, by wraz z komisarzem Kamilem pokazać Wam jak niebezpiecznie jest jeździć zbyt szybko samochodem. Chcecie zobaczyć jak pędził po torze? To odpalajcie ten odcinek!!
Wasza Sisi
25 lipca 2020 roku na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi rozgrywany był mecz w ramach rozgrywek II ligi piłkarskiej pomiędzy drużynami Widzewa Łódź oraz Znicza Pruszków. Bezpośrednio po zakończeniu zawodów na płytę boiska wtargnęło kilkudziesięciu pseudokibiców. Prosimy o kontakt w przypadku rozpoznania, któregoś z podejrzewanych.
W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wszystkie osoby, które rozpoznają wizerunki osób zamieszczonych na zdjęciach proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KMP w Łodzi pod numerami: 47 841 35 16, 47 841 35 17 oraz 516 438 896, 720 646 852. Policja zapewnia anonimowość wszystkim osobom, które przyczynić się mogą do ustalenia tożsamości sprawców wtargnięcia na murawę stadionu.
KASKADA -ZAMIAST OSTRZEGAĆ ŚWIATŁAMI PRZED POLICJĄ – ZDEJMIJ NOGĘ Z GAZU!
Policyjne patrole na terenie całego kraju od rana sprawdzają stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczących prędkości. Kaskadowy pomiar polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.
Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków.
Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.
DZIECKO WPADŁO POD SAMOCHÓD
W Uniejowie, 3 letnie dziecko wtargnęło na jezdnię i wpadło pod samochód. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Apelujemy o zwiększoną czujność w pilnowaniu swoich pociech.
29 lipca około godziny 14:00, dyżurny poddębickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dziecka. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci i załoga karetki pogotowia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że rodzice z dziećmi chcieli przejść na drugą stronę jezdni. 3 – letnia dziewczynka wyrwała się z ręki ojca. Dziecko niespodziewanie wbiegło na jezdnię i zostało potrącone przez nadjeżdżającą toyotę, którą kierowała 41-latka. Kobieta była trzeźwa. Dziecko z ogólnymi obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Łodzi na obserwację. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.
Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. Chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Latem dochodzi do większej liczby wypadków i kolizji z udziałem najmłodszych. Konieczne jest, aby miejsca, w których bawią się dzieci były bezpieczne, oddzielone od drogi, a dzieci właściwie nadzorowane. W wielu sytuacjach wyeliminuje to, bądź ograniczy, ryzyko uczestnictwa dzieci w zdarzeniach drogowych i uchroni je przez wynikającymi z tego następstwami.
Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko do lat siedmiu, nie może samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. Wyjątkiem są strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczone wyłącznie dla pieszych. Jeżeli osoba dorosła, wbrew obowiązkowi opieki, dopuści do przebywania małoletniego na drodze publicznej, może zostać ukarana grzywną.
POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2020
Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.
Dane dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym
- Wszystkie wypadki [221]
- Ostatnia doba [3]
- Od początku wakacji [185]
- Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [33]
Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.
Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.
Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
- Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
- Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
- Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
- Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
- Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
- Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
- Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży
BRD KGP
źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/