PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ, JECHAŁ „NA ZAKAZIE”

0
34
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali kierującego, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, ponadto kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

7 grudnia 2022 roku o godzinie 9:50 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w miejscowości Tur na terenie gminy Wartkowice zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot.  Mężczyzna przekroczył prędkość o 34 km w terenie zabudowanym. Po sprawdzeniu 20-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu poddębickiego.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

SPOTKANIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Policjantki z Poddębic i Wartkowic odwiedziły pensjonariuszy w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie. Spotkanie miało na celu przełamanie barier międzyludzkich wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną, jak również podniesienie świadomości na temat zagrożeń, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Na zakończenie prelekcji wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Mundurowi o tym nie zapomnieli i jak co roku realizują spotkania w domach pomocy społecznej na terenie powiatu poddębickiego. 7 grudnia 2022 roku policjantki przeprowadziły prelekcję dla pensjonariuszy z gminy Uniejów. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele rad oraz wskazówek jak być bezpiecznym nie tylko na terenie placówki. Funkcjonariusze wyjaśnili zagadnienia dotyczące prawidłowych zachowań na drodze, podczas jazdy rowerem oraz autobusem. Uwagę seniorów skupiono nad problematyką przestępstw dokonywanych metodą “na wnuczka“  lub „na policjanta”, których dopuszczają się oszuści podszywający się pod pracowników różnych firm lub instytucji publicznych. Grupa zapoznała się z numerami alarmowymi wszystkich służb ratowniczych oraz wzięła udział w warsztatach z zakresu wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas zajęć dzielnicowa zachęcała podopiecznych DPS i opiekunów do noszenia odblasków, wręczając każdemu właśnie taki odblaskowy element. Spotkania z pensonariuszami to okazja do budowania dobrych relacji i kształtowania postawy tolerancji oraz wzajemnego zrozumienia.

sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ