PREZYDENT PRZEDSTAWIŁ SZCZEGÓŁY BONU TURYSTYCZNEGO. OBSŁUGĄ ZAJMIE SIĘ ZUS

0
64
views

Bon turystyczny. Prezydent obiecuje ustawę jeszcze przed wakacjami

– Bon turystyczny będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. To będzie 500 zł na każde dziecko – ogłosił w poniedziałek w Ustce prezydent Andrzej Duda. Potwierdzają się informacje money.pl, że pieniądze te nie będą przekazywane do ręki, jak w przypadku świadczenia 500+, ale będą miały formę kodu do wykorzystania na usługi turystyczne.

– Ponieważ szacujemy, że w Polsce jest około 2 mln 400 tys. rodzin wychowujących dzieci, z czego znakomita większość, bo prawie 2 mln rodzin wychowuje tych dzieci co najmniej dwoje, więc można śmiało mówić, że w 80 proc. będzie to przynajmniej 1000 zł dla rodziny – mówił prezydent.

Potwierdziły się informacje money.pl, że pieniądze nie będą wypłacane w gotówce. – Bon będzie miał postać elektroniczną, cyfrową – wyjaśniał prezydent. Będzie go można uzyskać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych w ZUS. – po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu, taki bon będzie przydzielany – mówił Andrzej Duda. Rezerwując nocleg czy kupując miejsce na koloniach dla dzieci będzie trzeba powiedzieć właścicielowi czy organizatorowi, że korzystamy z bonu. Wypłacającym będzie ZUS.

Skąd rząd będzie wiedział, że pieniądze są wydawane na cele turystyczne? Z kodu będzie można skorzystać w tych miejscach, które przystąpią do programu i zostaną umieszczone w specjalnej bazie turystycznej, dedykowanej do tego programu.

Ludzie o tym mówią: 50

Właściciele miejsc noclegowych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, biura podróży, organizatorzy kolonii i obozów oraz właściciele klubów sportowych – wszyscy ci przedsiębiorcy będą mogli dołączyć do programu. Wnioski będą składać elektronicznie i zostaną wpisani do bazy, na tej podstawie rodzice będą mogli wykorzystać bony na dzieci w tych miejscach.

– Bon będzie można wykorzystać – mam nadzieję – już w te wakacje. Będzie ważny do końca 2021 r. – zapowiedział prezydent. – Rozmawiałem z marszałek Elżbietą Witek. Obiecała, że zrobi wszystko co w jej mocy, by Sejm jeszcze przed wakacjami tę ustawę o bonie turystycznym przyjął. Mam nadzieję, że Sejm ją będzie rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu – powiedział. Po czym zaapelował do Senatu, żeby również jak najszybciej rozpatrzył ustawę.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ