Prace archeologiczne w centrum miasta – Usługi opiekuńcze

0
35
views

Rozpoczęły się badania archeologiczne, poprzedzające drugi etap rewitalizacji pl. Kościuszki w Poddębicach.

– Obszar centrum miasta podlega opiece konserwatora zabytków, dlatego przed realizacją każdej inwestycji w tym miejscu, archeolodzy muszą przeprowadzić prace badawcze – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Obecne badania wykonuje Sekcja Archeo Judyta Ginter. Po ich zakończeniu możliwe będzie zagospodarowanie terenu.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem teren centrum Poddębic ma być nasycony zielenią. Pojawią się nowe nasadzenia roślinności w postaci drzew – lipy, klony, żywopłot grabowy, krzewów, bylin. Przeprowadzona zostanie także renowacja trawników. Całość uzupełnią ławki, stoliki, leżaki, stojaki na rowery.

– Ciechocinek ma słynną fontannę „Grzybek” w centrum miasta, a w Poddębicach motywem przewodnim zrewitalizowanej przestrzeni mają być fontanny Prima Ballerina – informuje  Burmistrz.

Fontanny utworzą trzy rzeźby z brązu przedstawiające baletnice. Autorką dwumetrowych figur będzie Małgorzata Chodakowska, od lat związana z Poddębicami, obecnie mieszkająca i tworząca w Dreźnie.

Jak dodaje gospodarz Gminy usytuowanie rzeźb z brązu wraz z otaczającą zielenią w miejscu wyburzonego handlowca będzie stanowiło nową atrakcję Miasta Gorących Źródeł. Odnowione centrum stanie się kolejnym miejscem relaksu oraz rekreacji dla mieszkańców i odwiedzających Poddębice.

Prace archeologiczne

Wizualizacja gminnej inwestycji

 

Usługi opiekuńcze

Centrum Usług Środowiskowych dla Powiatu Poddębickiego oraz Centrum Usług Społecznych w Skierniewicach oferują usługi opiekuńcze przeznaczone dla osób starszych, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz osób z niepełnosprawnością.

W ramach usługi opiekunka dojeżdża do klienta w określonym czasie, by pomóc w określonych obowiązkach lub dotrzymać towarzystwa. Jest to również ogromna pomoc dla bliskich opiekujących się klientem lub mieszkających z nim, którzy w tym czasie nie mogą zająć się swoimi bliskimi.

Oferowane przez Centra  usługi to m.in. dostarczanie posiłków, transport dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego, a przede wszystkim usługi opiekuńcze,  opiekuńcze specjalistyczne, asystenckie.
Pomoc wykwalifikowanych, doświadczonych  opiekunek jest odpowiedzią na zmiany zachodzące wśród mieszkańców Polski, w której  społeczeństwo starzeje się. Szczegóły w załączonej ulotce.

 

źródło: Gmina Poddębice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ