Powrót do obostrzeń ? Stoki i wyciągi znów mogą zostać zamknięte

0
13
views

Sytuacja pandemiczna w Europie, ale też niedochowywanie zasad rygorów sanitarnych po warunkowym luzowaniu może skutkować powrotem do obostrzeń. Na pierwszy ogień mają pójść stoki narciarskie.

Kolejne źródła potwierdzają informacje, do których dotarła Wirtualna Polska, że powrót do części restrykcji jest poważnie brany pod uwagę.

W grę wchodzą dwa scenariusze: przedłużenie obecnych zasad, które obowiązują do końca przyszłego tygodnia, albo zaostrzenie rygorów – donosi teraz „Dziennik Gazeta Prawna”.

Powodując się na swoje źródła w rządzie ujawnia, że pod pojawił się pomysł, by w pierwszej kolejności zamknąć stoki narciarskie. To efekt ogromnego ruchu turystów w kurortach górskich i brak zachowania zasad sanitarnych

Według DGP, na razie nie ma planów zamykania hoteli, bo tam reżim jest utrzymywany.

O tym, że rząd ma być o krok od podjęcia decyzji, aby warunkowe luzowanie obostrzeń ustanowione na dwa tygodnie, ponownie zaostrzyć, pisaliśmy na łamach WP w poniedziałek.

Powodem ten sam „brak odpowiedzialności społecznej”. Według naszego źródła, minister zdrowia przychyla się do wariant powrotu do częściowego lockdownu państwa oraz wycofania części otwartych warunkowo dziedzin gospodarki oraz życia kulturalnego.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ