POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH

0
170
views

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Poddębicach przy ulicy Kaliskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 52-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

22 lipca 2020 roku, około godziny 6:29 na ulicy Kaliskiej w Poddębicach, doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 51 – letni kierujący skodą fabią nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia. Tłumaczył, że oślepiło go słońce. 52-letni mężczyzna poszkodowany w tym zdarzeniu, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Policjanci apelują do kierujących by podczas słonecznych dni, zachować czujność i zmniejszyć prędkość. Siadając za kierownicę przy oślepiającym słońcu, warto też pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

 

POSZUKUJEMY WŁAŚCICIELA ROWERU

Poddębiccy policjanci poszukują właściciela roweru, który został odnaleziony w połowie lipca w zaroślach, przy drodze Poddębice – Tarnowa. Właściciela roweru, zapraszamy po odbiór do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Jednoślad został odnaleziony w połowie lipca tego roku, w zaroślach przy drodze Poddębice – Tarnowa.  Rower nie był zabezpieczony w żaden sposób przed kradzieżą. W związku z tym, policjanci zabezpieczyli rower na terenie jednostki. Jego właściciel może go odebrać w budynku poddębickiej komendy, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

W tej sprawie można kontaktować się telefonicznie z Kierownikiem Dzielnicowych – asp. Bożeną Olejniczak, pod nr telefonu 603-096-238 w godzinach 7:30 – 15:30.

 

POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2020

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 

Interaktywna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2020

 

Dane dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym

 • Wszystkie wypadki [174]
 • Ostatnia doba [8]
 • Od początku wakacji [141]
 • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [25]

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
 • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
 • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
 • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
 • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
 • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
 • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
 • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży

BRD KGP

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ