POLICJANCI PODSUMOWALI DZIAŁANIA „WIELKANOC 2021”

0
24
views

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia 2021 roku, przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021”.

Nad bezpieczeństwem podróżnych w całym kraju czuwała zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości monitorowali prędkość pojazdów i reagowali na wszelkie wykroczenia. Na drogach województwa łódzkiego ruch odbywał się płynnie i bez utrudnień. Natężenie ruchu w czasie świąt było niewielkie, co oznacza, że większość społeczeństwa zastosowała się do apeli i obowiązujących obostrzeń.

Podczas 4 dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 12 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 20 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 72 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania, w roku 2020 działania trwały także przez 4 dni. Wówczas policjanci odnotowali 13 wypadków drogowych, w których 16 osób odniosło obrażenia. Ofiar śmiertelnych nie było, a policjanci zatrzymali 70 nietrzeźwych kierujących. Należy jednak pamiętać, że w ubieglym roku z powodu pandemii ruch był drastycznie ograniczony, a drogi niemal puste. Dlatego można stwierdzić, że tegoroczne święta w województwie łódzkim były bezpieczne.

 

POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez poddębickich policjantów. Niebawem poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

3 kwietnia 2021 roku około godziny 9:00, funkcjonariusze poddębickiej drogówki wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Do kontroli samochodu ciężarowego marki Fiat Ducato, doszło w Poddębicach na ulicy Mickiewicza. Jak się okazało, siedzący za kierownicą mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, kierujący musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat oraz wysoką grzywną.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ